[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ظریف درباره موضوع پولشویی به کمیسیون امنیت ملی توضیح می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت که وزیر خارجه در جلسه این کمیسیون درباره اظهارات اخیرش در خصوص موضوع پولشویی در ایران توضیح می‌دهد.
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مجلس از هفته آینده جلساتش را شروع می‌کند که قطعاً در یکی از جلسات کمیسیون امنیت ملی وزیر خارجه نسبت به اظهارات اخیرش در موضوع پولشویی توضیحاتی ارائه خواهد کرد.
وی گفت که جلسات مشترک کمیسیون امنیت ملی با وزیر خارجه به صورت ماهیانه برگزار می‌شود که علاوه بر آن اگر نمایندگان سؤالی از وزیر خارجه داشته باشند به تبع آن وزیر در کمیسیون به سؤالات پاسخ خواهند داد. در موضوع پولشویی نیز اگر نماینده‌ای سؤالی را مطرح کرده باشد قطعاً آن سؤال در دستور قرار می‌گیرد و آقای ظریف نیز پاسخ می‌دهند.
فلاحت پیشه در ادامه با بیان اینکه در دنیا وضعیت قرمز کشورها از لحاظ پولشویی مشخص است، گفت: ۵۰ درصد پولشویی مربوط به آمریکا و حدود ۳۰ یا ۴۰ درصد مربوط به شرق آسیاست. لذا ایران جزء کشورهای قرمز از لحاظ پولشویی نیست و استدلال‌های مرتبط با FATF نیز ارتباطی با پولشویی ندارد.
وی ادامه داد: البته مخالفان لوایح FATF به خصوص لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) معتقدند که چون آمریکا رفتارهایش را در موضوع برجام نشان داد دیگر الحاق ایران به CFT وجاهتی ندارد و تنها می‌خواهند ایران را تحت فشار قرار دهند. از آن سو موافقان CFT اعتقاد دارند که باید در این شرایط بهانه‌ای دست دشمن نداد و از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.
فلاحت پیشه در پایان گفت: ما با همین اعتقاد جلساتی که برای بررسی CFT برگزار کردیم محرمانه بوده تا در آن مستندات را مورد بررسی قرار دهیم. هیچ گاه در این جلسات موضوع پولشویی مطرح نشد. به همین دلیل آقای ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی درباره اظهاراتش توضیح می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی