[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

مبارزه با گروهک‌های تروریستی فقط نظامی ‌نیست، روزنامه شیراز نوین

 گروه ویژه اقدام مالی یا FATF با نگرش به سیاست‌های توسعه برای مبارزه با پول‌شویی تأسیس شده است.این گروه در سال ۲۰۰۱ به کارزار مبارزه با تأمین مالی تروریسم پیوست و حالا اکثر کشورهای دنیا با آن همکاری می‌کنند. به گزارش ایسنا، بر اساس توصیه‌های این گروه کشورها باید براساس کنوانسیون سازمان ملل متحد درمورد قاچاق غیرقانونی مواد مخدر و داروهای روانگردان مصوب سال 1988 (کنوانسیون وین) و کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد جرایم سازمان‌یافته فراملی مصوب سال 2000 (کنوانسیون پالرمو)، پولشویی را جرم بشمارند.
پولشویی از آن دست مواردی است که فارغ از فسادهای اقتصادی سازمان‌یافته در اقصی‌نقاط دنیا، یکی از منابع اصلی تأمین مالی گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود. برای مثال قاچاق مواد مخدر، سلاح و تجهیزات نظامی، عملیات پول‌شویی، آدم‌ربایی، فروش نفت و گاز (به شکل قاچاق) از جمله روش‌های تأمین مالی داعش است.
ایران نیز در طول سال‌های پس از انقلاب یکی از قربانیان اصلی قاچاق مواد مخدر و حملات تروریستی بوده است به طوری که هر سال هزینه کلان مالی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با گروهک‌های تروریستی صرف می‌شود. این در حالی است که خون بسیاری از مردم این سرزمین نیز در حملات تروریستی بر زمین ریخته شده است و از این جهت ایران یکی از قربانیان اصلی و خط مقدم مبارزه با تروریسم به شمار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی