[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بیمه تکمیلی ، خروج از صف انتظار درمان، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ با اشاره به این‌که بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی پایان آبان به اتمام می‌رسد، پیشنهادی جدید برای بیمه تکمیلی این افراد پیشنهاد کرد.
مهدی ریاحی فر، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در مورد پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: قانون اجازه داده تا ۱۰‌درصد از تخت‌های خالی را که ضریب اشتغال پایینی دارند به صورت‌VIP و غیر دولتی ارائه دهند.
وی با اشاره به این‌که این موضوع را به‌عنوان پیشنهاد ارائه خواهیم کرد گفت: بر اساس قانون، آنها می‌توانند به‌منظور جبران هزینه‌های خود از این روش استفاده کنند.
ریاحی‌فر تأکید کرد: فلسفه خرید بیمه این است که چون بیمه شده تأمین اجتماعی هستیم باید همه خدمات به‌صورت رایگان ارائه شود ولی این‌گونه نیست و در صف انتظار باقی می‌مانند و با بیمه تکمیلی از صف انتظار درآورده و به بخش خصوصی می‌برند.
مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: با این قانون می‌توانند بخش‌های دولتی که تخت خالی و ظرفیت دارند، با استفاده از توان بخش خصوصی فعال کنند و کمبود پرستار و پزشک را نیز از سایر بخش‌ها جبران کنند. در این روش از ظرفیت بخش‌های دیگر استفاده و کم نمی‌شود و فقط از ظرفیت خالی و تخت‌های خالی استفاده خواهد شد.
به گفته ریاحی فر، این پیشنهاد می‌تواند پیشنهاد جایگزین بیمه تکمیلی فعلی تأمین اجتماعی باشد و یا این‌که بیمه تکمیلی بخشی از بیمه شدگان اینگونه اجرایی شود که البته هنوز در حد پیشنهاد است.
وی با اشاره به این‌که تعهدات تأمین اجتماعی سه‌ماه به تعویق افتاده است گفت: سازمان تأمین اجتماعی ماهانه قرار است ۱۰۵‌میلیارد تومان تأمین اجتماعی بابت بیمه تکمیلی بازنشستگان به ما پرداخت کنداما سه ماه است که پرداخت نشده و در مجموع ۳۱۵‌میلیارد تومان از این سازمان طلب داریم‌.
ریاحی فر با اشاره به این‌که قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تا پایان آبان به اتمام می‌رسد گفت: جلساتی برای بیمه تکمیلی و پرداخت بدهی‌هایشان برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی