[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

پذیرش بدون محدودیت اتباع خارجی، روزنامه شیراز نوین

وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۳۰‌هزار نفری ثبت نام اتباع خارجی در سال تحصیلی جاری خبر داد.
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۳۰‌هزار نفری ثبت نام اتباع در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: پرونده ثبت‌نام برای اتباع در مدارس تا آذر و دی ماه باز است و محدودیتی از این حیث وجود ندارد.
غلامرضا کریمی‌ در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این‌که آیا پرونده ثبت نام اتباع در مدارس بسته شده است اظهار کرد: اکنون هم هر شخصی مراجعه کند و شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند ثبت نام خود را انجام دهد.
وی افزود: معمولاً برای اتباع، پرونده ثبت‌نام تا آذر و دی ماه باز است و محدودیتی از این حیث وجود ندارد.
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درباره تعداد ثبت نامی‌های سال تحصیلی جاری گفت: تعداد دانش‌آموزان ما در سال تحصیلی گذشته ۴۵۰‌هزار نفر بود که اکنون به ۴۸۰‌هزار نفر رسیده است و تقریباً ۳۰‌هزار مورد افزایش ثبت نام از ملیت‌های مختلف داشتیم که عمدتاً افغانستانی بودند.
کریمی ‌درباره بازماندگی از تحصیل در اتباع نیز اظهار کرد: در آمارهای جهانی از مجموع پناهندگان حدود ۶۰‌درصد وارد مدارس می‌شوند، اما در ایران این آمار به ۸۰‌درصد رسیده است و زمینه ورود به مدرسه فراهم است. با این‌حال عده‌ای بیرون از مدرسه می‌مانند که به وضعیت خانواده و ترس از حضور غیرقانونی و شناسایی شدن برمی‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی