[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بانک اطلاعات انرژی راه‌اندازی شود ، روزنامه شیراز نوین

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با اشاره به اینکه امروز باید به موضوع انرژی در بخش کشاورزی بیشتر از گذشته توجه شود، گفت: پس از آب و خشکسالی، بحث انرژی مهمترین موضوع در بخش کشاورزی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، محمدصادق حمیدیان در جلسه کمیسیون کشاورزی این اتاق که با حضور فعالان این بخش برگزار شد، بیان کرد: خوشخبتانه کشاورزان نیز حساسیت ویژه‌ای به این بخش دارند بنابر‌این باید اگر طرحی برای اجرا معرفی می‌شود خصوصیت‌های فراوانی برای کشاورز داشته باشد به خصوص در نمونه‌های اولیه که اگر پس از اجرا مشکلی ایجاد شود به هیچ عنوان قابل توسعه نخواهد بود.
وی افزود: اگر اجرای طرح‌های نوین در نمونه‌های اول جواب مثبت بدهد به طور حتم شاهد توسعه و تبلیغ آن از جانب خود کشاورزان خواهیم بود.
حمیدیان اظهار داشت: آنچه باعث بروز مشکلات است جزیره‌ای عمل کردن در یک وزارتخانه است که می‌توان به زمانی اشاره کرد که کنتورهای هوشمند آب برای کشاورزان با هزینه راه‌اندازی شد اما پس از آن مجموعه برق شروع به ایراد گرفتن کرد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه جزیره‌ای عمل کردن در یک وزارتخانه هیچ توجیحی ندارد اضافه کرد: ابعاد مختلف انرژی در بخش کشاورزی را با حضور متولیان و فعالان هر بخش در این کمیسیون بررسی می‌کنیم.
وی ادامه داد: در بحث انرژی نیازمند یک بانک اطلاعاتی قوی هستیم تا در اختیار و دسترس همگان باشد تا در زمان ارائه طرح احتیاجی به مشاور و بررسی جدید نباشد.
حمیدیان عنوان داشت: امروز در بخش‌های مختلف نیازمند ارزیابی اقتصادی هستیم تا متوجه شویم به طور مثال یک تولید مشابه به چه دلیل در کشوری دیگر با هزینه‌های بالای انرژی با صرفه‌تر از تولید داخلی با هزینه انرژی ارزان است.
وی تصریح کرد: در وضعیت امروز کشور باید مدیریت اقتصادی و انرژی همزمان باشد که برای اجرایی شدن طرح‌ها موضوع امکان‌سنجی می‌بایست مد نظر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی