[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۴
  • دوره جدید

تخفیف ۲۰ درصدی تولیدکنندگان فارس در نمایشگاه مواد غذایی ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بنا به تصویب کمیسیون تجارت این اتان، به واحدهای تولیدی صنایع غذایی استان که در نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی
(I FOOD) در شیراز، شرکت کنند تخفیف 20 درصدی ارائه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، خسرو فروغان در کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: امسال بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته (I FOOD) از تاریخ 2 الی 5 بهمن ماه جاری در نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس برگزار می‌شود که در این نمایشگاه فعالان صنایع غذایی کشورهایی از جمله عمان، قطر، روسیه، افغانستان و آذربایجان حضور خواهند داشت.
وی افزود: این نمایشگاه در سه سال گذشته به صورت وسیع و موفق در استان فارس برگزار شده که تلاش می‌کنیم امسال نیز مانند سال‌های گذشته در حاشیه این نمایشگاه نشست‌های تخصصی با هدف شناخت ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های صادراتی کشورهای هدف، تسهیل صادرات غیر نفتی و بازدید هیئت‌های تجاری تخصصی برگزار شود.
فروغان با اشاره به وضعیت بخش اقتصاد امروز کشور اظهار داشت: در 5 ماه گذشته خیلی‌ها منافع و سودهای زیاد برده و بسیاری نابود شدند در حالی که اگر قرار است وضعیت خراب باشد برای همگان باشد نه اینکه برخی از این وضعیت منافع ببرند.
وی با اشاره به اینکه توسعه شایعات باعث بروز مشکلات شده است، اضافه کرد: متأسفانه امروز با جنگ شایعات خودساخته مواجه هستیم که بیشترین آسیب را به اقتصاد کشور زده است.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: بزرگنمایی‌های خودمان باعث کاهش بخشی از فعالیت‌ها و تحریک اقتصادی شد و برخی نیز زیرکانه این کار را انجام دادند در زمان‌های که با حالت عادی مواجه نستیم برخی می‌توانند منافعی را برای خود ایجاد کنند بنابراین زمانیکه خودمان موضوعی را بزرگ نمایی می‌کنیم موقعیت برای افراد زیرک ایجاد می‌شود.
فروغان با اشاره به اینکه امروز بازار اصلی امارات  و برخی دیگر از کشورها را از دست داده‌ایم، عنوان داشت: سالیان سال تلاش شد بازاری در امارات ایجاد شود اما خیلی راحت این بازار گرفته شد و منافع نیز از بین رفت، سختی تولید و صادرات را می‌کشیم اما برخی با یک تلفن تمامی‌ منافع ما را می‌برند و هنوز هم چنین است.
وی گفت: اگر نگاهی به تحریم‌های گذشته داشته باشیم متوجه خواهیم شد که تحریم‌های امروز ناچیز است و امروز 8 کشور از تحریم خرید نفت معاف و چند بانک نیز تحریم نیستند بنابر این در مقایسه با گذشته راحت‌تر هستیم.
فروغان افزود: مشکلات وجود دارد دستگاه‌های دولتی و تصمیم گیرندگان موصوباتی صادر می‌شود که ناکار آمد است و برخی مقابل هم است باید بدانیم در این موقعیت خیلی راحت می‌شود کار کرد که راحت‌تر از سال‌های قبل است.
وی بیان کرد: شایعه شد که عمان اجازه تخلیه بار را نمی‌دهد که پس از بررسی متوجه دروغ بودن موضوع شدیم و دلیل این دروغ‌ها نیز منافع شخصی است زیرا همان روز برخی از تجار بار خود را از طریق دیگر حمل کردند که منافع برای دیگران داشت.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس اظهار داشت: امروز فعالیت برخی ایرانیانی که در عمان و امارات هستند تا چند برابر شده اما افراد قدیمی‌ ترسیدند و فعالیت خود را کم کردند و متأسفانه بیشترین آسیب را فارس دیده در حالیکه عمان و امارات به فارس نزدیک‌تر است و اکثر ایرانیان در این کشورها مربوط به فارس هستند.
فروغان اضافه کرد: اگر فعالیت‌های امروز برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس را بیشتر از گذشته کنیم به طور حتم موفق تر از سال‌های قبل خواهیم بود و باید این محدودیت را خارج کنیم و برای رشد خودمان تلاش کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی