[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

کودکان و ساکنان مناطق محروم در اولویت‌های پزشکی قرار دارند ، روزنامه شیراز نوین

مشاور وزیر بهداشت در امور دندانپزشکی و دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، گفت: تمرکز برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت وزارت بهداشت در زمینه سلامت دهان و دندان، کودکان زیر ۱۴ سال و ساکنان مناطق محروم هستند.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حسن رزمی» در نهمین سمینار علمی‌کاربردی دندانپزشکی پارسه که صبح دیروز در شیراز آغاز به کار کرد، با تعریف دو گروه هدف دریافت کنندگان و ارائه کنندگان خدمت در زمینه سلامت دهان و دندان، افزود: هر دو گروه، متأثر از شرایط اقتصادی و تحریم‌ها می‌شوند.
او با اشاره به تمرکز وزارت بهداشت بر موضوع سلامت دهان و دندان دانش آموزان زیر ۱۴ سال، گفت: سرمایه گذاری در این زمینه، ارتقای بهداشت دهان و دندان در درازمدت را به‌همراه دارد.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت، همچنین ساکنان مناطق محروم را دیگر گروه هدف عمده وزارت بهداشت برای دریافت خدمات بهداشت دهان و دندان دانست و ادامه داد: هم اکنون با ارائه خدمات رایگان بهداشت دهان و دندان به مردم مناطق زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، این هدف در حال پیگیری است.
دکتر «رزمی» شاخص کنونی DMF کشور را نزدیک به دو و هشت دهم اعلام کرد و گفت: باید با ترویج امور پیشگیرانه و آموزش رعایت بهداشت دهان و دندان، شرایطی را فراهم آوریم که نیاز به ترمیم دندان ایجاد نشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در آئین آغاز به کار این سمینار علمی‌کاربردی، گفت: هم اکنون ۲۲۰ دندانپزشک در مراکز بهداشتی درمانی استان مشغول به ارائه خدمت هستند.
دکتر «علی بهادر» با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر صورت گرفته در امر ارتقای بهداشت دهان و دندان، از صدرنشینی استان فارس در سامانه ملی بهداشت دهان و دندان خبر داد.
او همچنین به فعالیت‌های انجام گرفته در حیطه درمان اشاره کرد و افزود: در این زمینه نیز با نظارت مستمر بر ۵۶۰ مطب و ۱۸۷ درمانگاه دندانپزشکی، کیفیت خدمات رسانی، پایش می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان تلاش‌های انجام گرفته برای ترسیم سیمای روشن سلامت دهان و دندان در استان، با تمرکز بر کودکان ۶ تا ۱۲ سال، از بهبود شاخص‌ها در این گروه هدف، نسبت به میانگین کشوری خبر داد.
 دکتر بهادر همچنین نسبت به پذیرش نظرات اعضای انجمن‌های پزشکی با هدف کمک به بهبود خدمات رسانی به مردم، اعلام آمادگی کرد و افزود: لازم است با یک عزم جدی، با کمک سه بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای ارتقای خدمات دندانپزشکی تلاش کنیم.
دکتر «بهرام پارسایی» نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌نیز در این سمینار علمی، بر به کارگیری راهکارهای مؤثر برای حفظ جایگاه علمی‌ کشور در این زمینه، تأکید کرد.
او همچنین در جمع اعضای شرکت کننده در نهمین سمینار سمینار علمی‌کاربردی دندانپزشکی که از سراسر کشور حضور داشتند، به بیان دغدغه‌های دندانپزشکان کشور و استان پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی