[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

پایان آبان‌ماه آخرین مهلت استفاده از ۲۲‌درصد تخفیف عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی شهرداری شیراز است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس ‌هاشم پور گفت: شهرداری شیراز بر اساس مصوبه شورای شهر و در راستای رونق صنعت ساختمان و حمایت از بازار ساختمان تا پایان آبان ماه ۲۲ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی در نظر گرفته است و این تاریخ قابل تمدید نیست.
وی با بیان اینکه شهرداری شیراز در حال تدوین برنامه‌هایی جهت ایجاد درآمدهای پایدار همچون اجاره‌داری است، خاطرنشان کرد: پرداخت عوارض توسط شهروندان از جمله مهمترین منابع درآمدی شهرداری است و شهرداری شیراز با برنامه‌ریزی‌هایی جهت حمایتی از صنعت ساختمان توانست در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ صدور پروانه ساختمانی ۷ درصد و پرداخت عوارض نوسازی حدود ۳۵ درصد رشد داشته باشد.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به ساماندهی مصوبات تخفیف عوارض گفت: در سال‌های گذشته به مناسبت‌های مختلف همچون دهه فجر شهرداری میزان تخفیف عوارض را افزایش می‌داد اما با ساماندهی این تخفیف‌های مقطعی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در چهار ماه نخست سال ۲۴ درصد تخفیف عوارض، در چهار ماهه دوم ۲۲ درصد تخفیف عوارض و در چهار ماهه آخر سال ۲۰ درصد تخفیف عوارض اعمال کنیم.
مهندس‌ هاشم پور تأکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده درخصوص میزان تخفیف عوارض تا پایان سال به غیر از مصوبات فعلی تخفیف عوارض دیگری اعمال نخواهد شد از این رو از شهروندان می‌خواهم که دریافت پروانه ساختمانی خود را به روزهای پایانی سال موکول نکنند.
وی ضمن اشاره به اینکه میزان تخفیف‌های ارائه شده در سال آینده به کمتر از ۲۰ درصد کاهش می‌یابد، عنوان کرد: شهروندان علاوه بر اینکه می‌توانند پس از دریافت پروانه ساختمانی اقدام به ساخت و ساز کنند، پس از دریافت این پروانه به مدت ۳ الی ۷ سال (طبق متراژ ساختمان) مهلت ساخت و ساز دارند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز اظهار کرد: براساس تخفیف‌های زمانبندی شده از یک سو دست اندرکاران صنعت ساختمان می‌توانند برای دریافت پروانه ساختمانی برنامه‌ریزی مشخص کنند و از سوی دیگر شاهد توزیع متقاضیان پروانه ساختمانی در همه ماه‌های سال و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری در مقاطع سال هستیم.
مهندس ‌هاشم پور با اشاره به تشکیل باشگاه مؤدیان دائم و خوش‌حساب گفت: این مصوبه جهت حمایت از فعالان صنعت ساختمان مصوبه است و براساس آن، مؤدیان و انبوه سازانی که دارای سابقه مثبت مالی هستند به عضویت باشگاه درمی‌آیند و براساس امتیازهای کسب‌شده کارت‌های طلایی، نقره‌ای و برنزی دریافت می‌کنند. با استفاده از این کارت‌ها مؤدیان می‌توانند از تخفیف‌های ویژه‌ای علاوه بر ۲۲ درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی استفاده کنند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز صنعت ساختمان را پس از صنعت نفت دارای بیشترین تأثیر بر اقتصاد دانست و افزود: این صنعت بالاترین میزان نقدینگی و گردش مبادلات مالی را به همراه دارد. از این رو شهرداری در شرایط کنونی با برنامه‌ریزی‌های مختلف به دنبال تحرک‌بخشی به صنعت ساختمان و رونق دوباره آن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی