[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

برخورد با قاچاق خاک ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خروج حتی یک کیلو خاک از کشور ممنوع است،گفت: خاک میراث کشور است بنابراین می‌بایست با قاچاقچیان خاک طبق لایحه حفاظت از خاک برخورد قاطع قانونی شود.  علاء الدین خادم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت اجرایی لایحه خاک درکشور گفت: خاک مقدس ترین سرمایه کشور است بنابراین الزامی ‌است که با تدابیر ویژه از این نعمت خدادادی محافظت شود بنابراین الزامی ‌است که  لایحه‌ی  حفاظت از خاک به عنوان پشتوانه قانونی محکم مانع تصرف این منبع حیاتی توسط سودجویان شود.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی‌ تصریح کرد: نگرانی و حفاظت از خاک در ابعاد مختلف محیط زیستی در لایحه  حفاظت  از  خاک گنجانده شده است و این در حالی است که  قانون در زمینه جلوگیری  خروج خاک  از کشور   بسیار روشن، شفاف و دقیق است.
خادم افزود: دستگاه‌های نظارتی می‌بایست، حتی از خروج یک کیلو خاک از کشور نیز جلوگیری بعمل آورند زیرا خاک میراث کشور است و اگر هم ضرورتی برای خروج خاک از کشور باشد، می‌بایست برابر قانون تصمیم‌گیری شود.
 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: خاک یک کشور بطور مستقیم با مقوله  حفاظت  از محیط زیست در ارتباط است زیرا تولید خاک مدت‌ها زمان می‌برد و برای جلوگیری از  قاچاق خاک از کشور می‌بایست، وزارت کشاورزی دستگاه‌های متولی و قوه قضاییه با این نوع  از  تخلفات برخورد  قانونی کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی