[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بغداد میان تهران و واشنگتن میانجی‌گری کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس ائتلاف الوطنیه عراق از دولت کشورش خواست تا میان ایران و آمریکا میانجی‌گری کند و در مقابل عدم دخالت ایران در عراق تحریم‌های آمریکا علیه این کشور برداشته شود.
به گزارش ایسنا به نقل از بغداد الیوم، ایاد علاوی رئیس ائتلاف الوطنیه عراق از دولت کشورش خواست تا برای دور کردن عراق از خطرات تحریم‌های آمریکا علیه ایران میان دو کشور ایران و آمریکا میانجی‌گری کند. وی افزود: تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌تواند باعث میانجی‌گری عراق میان این دو کشور شود که این میانجی‌گری باید براساس عدم دخالت ایران در امور داخلی عراق در مقابل رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران باشد. اولین نخست وزیر عراق پس از سقوط نظام صدام در ادامه مدعی شد که آن‌چه تداوم دخالت‌های ایران در امور داخلی دیگر کشورها می‌خواند باعث می‌شود که دولت عراق نتواند نقش میانجی‌گر با آمریکا ایفا کند.
به گزارش ایسنا، ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه عراق پیش از این نیز اعلام کرد که نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده است و از او خواسته است که خاص بودن روابط ایران و عراق در رابطه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران در نظر گرفته شود.
وی گفت: در این پیام از دبیرکل سازمان ملل خواستم که نشستی مشترک میان مسئولان سازمان ملل و مسئولان عراقی و ایرانی در رابطه با معاف کردن عراق از تحریم‌ها برگزار کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی