[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

آرزو دارم همین فردا لیگ تمام شود!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در هفته هفدهم لیگ برتر فوتسال، ارژن در خانه مقابل شهروند ساری با تساوی بدون گل متوقف شد. در این مسابقه که عصر جمعه در سالن شهید ابوالفتحی برگزار شد، ارژن بازی برتری نسبت به حریف خود ارائه داد؛ اما هرگز نتوانست دروازه ساروی‌ها را باز کند و در طرف مقابل نیز این دروازه‌بان ارژنی‌ها بود که چند بار مانع فروپاشی دروازه تیمش شد.
اما در 10دقیقه پایانی این مسابقه، چند صحنه مشکوک به خطا از طرف داور مسابقه نادیده گرفته شد و صدای ارژنی‌ها را درآورد. در حالی که محدودیت خطای تیمی شهروند به پایان رسیده بود، بازیکنان این تیم در چند نوبت باعث سرنگونی نفرات ارژن شدند؛ اما داور هرگز برای اعلام خطای ششم و پنالتی نقطه دوم در سوت خود ندمید. این رویکرد داور مسابقه با واکنش نیمکت‌نشینان و تماشاگران ارژن پس از پایان مسابقه مواجه شد؛ اما به‌هرحال همه چیز به پایان رسید و دو امتیاز مهم ارژن از دست رفت.
پیش از اینکه سوالی از حمیدرضا کمالی بپرسیم، او در مقدمه‌ای نسبتاً طولانی، گلایه‌های خود را به وضعیت موجود اینچنین بیان کرد: اصلاً دوست نداشتیم کار تیم به اینجا بکشد. ما می‌خواستیم مردم تیم را بالای جدول ببینند؛ اما نمی‌دانم چرا دوباره اتفاقاتی افتاد که به همان جایی رفتیم که سال‌های گذشته بودیم. الان هم هرچه داریم از امتیازهایی است که در هفته‌های ابتدایی فصل گرفتیم، در غیر این صورت به مشکل برخورد می‌کردیم. خیلی‌ها هم نمی‌دانند وضعیت تیم ما چگونه است. اگر می‌توانستیم، پیش از آغاز بازی‌هایمان در سالن میکروفون را دست می‌گرفتیم و با مردم صحبت می‌کردیم و کل شرایط و اتفاقات را بازگو می‌کردیم، خیلی بهتر بود. اما بعضی‌ها فقط می‌آیند بازی‌ها را می‌بینند و می‌روند. مطالب را نمی‌خوانند و مسائل را نمی‌دانند. آن‌ها نمی‌دانند حریف چقدر هزینه کرده، چه بازیکنانی در اختیار دارد و وضعیت تیم ما چگونه است. آن‌ها باید بدانند ما با این وضعیتی که داریم، به چه صورت داریم کار می‌کنیم. ما با تیمی که از جام رمضان شیراز بیرون کشیده‌ایم، داریم ادامه می‌دهیم. این خیلی سخت است. همین تیم ته‌جدولی اهورای بهبهان توانسته در نیم‌فصل، بازیکنی مثل رشید قلی‌پور را به خدمت بگیرد و همین بازیکن، تأثیر بسیار زیادی در این تیم می‌گذارد. یعنی ما از این تیم هم عقب افتاده‌ایم.
کمالی در ادامه در خصوص بازی تیمش برابر شهروند ساری گفت: مربی آن‌ها قبل از بازی کری خوانده بود و گفته بود می‌آییم انتقام بگیریم. اما من چیزی در بازی آن‌ها ندیدم که نشان دهد برای گرفتن انتقام و کسب پیروزی به میدان آمده‌اند. آن‌ها اسیر تیم ما بودند و ما نشان دادیم بازی رفت را هم بی‌جهت نبرده‌ایم. در این بازی هم دو عامل باعث شد نتوانیم پیروز شویم. ابتدا کم‌دقتی بازیکنان ما و بعد هم داوران مسابقه. داور دو سه بار از اعلام ضربه پنالتی دوم برای تیم ما خودداری کرد. نمی‌دانم چرا وقتی تیم حریف 5خطا کرد، برای اعلام خطای ششم سخت‌گیری کردند و این باعث شد نتوانیم به گل برسیم. تیم حریف هم دو سه موقعیت خطرناک ایجاد کرد که در فوتسال طبیعی است و بچه‌های ما اجازه ندادند توپ آن‌ها به گل تبدیل شود. اما خوشحالم تیمی مثل شهروند ساری که در رتبه پنجم جدول است، وقتی از ما مساوی می‌گیرد انقدر خوشحال است و از مربی گرفته تا بازیکن و سایر عوامل، پس از بازی شادی می‌کنند. ما برای پیروزی به میدان رفته بودیم؛ اما همین یک امتیاز هم بهتر از صفر امتیاز بود. اما اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی ما پیش رفته بود، الان باید تیم دوم یا سوم جدول بودیم. 
سرمربی ارژن در خصوص حاشیه امنیت تیمش برای بقا در لیگ برتر گفت: به نظر من خطر همچنان وجود دارد. خودم هنوز خیلی نگرانم. امیدوارم فصل خوب تمام شود و بتوانیم نتیجه‌ای بگیریم که در لیگ برتر بمانیم. من یکی بیشتر از این نمی‌خواهم.
او در پاسخ به این سوال که آیا تیمش برنامه‌ای برای صعود به جمع 8تیم و ورود به مسابقات پلی‌آف دارد، گفت: ببینید، شرایط من به گونه‌ای‌ست که اگر همین فردا لیگ تمام بشود، می‌گویم خدا را شکر. درست است که اختلاف زیادی با تیم هشتم نداریم؛ اما فعلاً باید حواسمان جمع باشد که اتفاق بدتری برای تیم رخ ندهد. باید بیشتر به تیم رسیدگی شود. همه چیز در توان من نیست. اگر برویم جزو 8تیم که خیلی بهتر است. الان هم ما کار را سبک نگرفته‌‌ایم و بی‌انگیزه نیستیم؛ اما چیزی که من به عنوان مسئول فنی تیم می‌دانم، این است که داریم به سختی جلو می‌رویم. جایی هست که دوست داری به مرحله بالاتر برسی؛ اما یک وقت هم می‌شود که فقط دوست داری همه چیز تمام شود. الان ما در این وضعیت هستیم. بعضی از بازیکنان ما آن‌قدر مشکلات دارند که فقط دوست دارند بازی‌ها تمام شود؛ بازیکنانی که به جز تمرین و مسابقه، دارای شغل دیگری برای تأمین مخارج زندگی‌شان هستند. ما داریم در سطح اول لیگ حرفه‌ای ایران بازی می‌کنیم؛ اما بازیکن ما باید از سر کار بیاید به تمرین و با خستگی تمرین کند و به مسابقه برود. همین باعث عدم تمرکز و مصدومیت هم می‌شود. مردم باید این مسائل را بدانند. یک سری بازیکن هم داریم که متولد سال‌های 77 تا 80 هستند و به سختی داریم کار می‌کنیم تا آن‌ها را هم به شرایط ایدئال برسانیم. با تمام این حرف‌ها، مهندس کریمی امسال هم به خاطر مردمی که تیم ارژن را دوست دارند تیم را نگه داشت؛ اما مشکلات اقتصادی، اجازه حمایت بیشتر را نمی‌دهد. 
حمیدرضا کمالی در پایان گفت: لیگ برتر 2ماه دیگر به پایان می‌رسد. فکر نکنید ما حاشیه امنیت داریم. کار سخت است و من خیلی نگرانم. تیم ما به دلیل کمبود نفرات، توان بردن ندارد. در بعضی از بازی‌ها فقط می‌رویم که نبازیم. حالا هم فقط می‌توانیم بازیکنان را از لحاظ روحی روانی درست کنیم که آن هم برمی‌گردد به مسائل مالی. امیدوارم به تیم ما کمک شود. آقای کامیاب در نیم‌فصل کمک‌های بسیار خوبی به تیم ما کردند؛ اما همان هم فقط 10-15درصد از قراردادهای بچه‌های ما را تأمین کرد. پس از آن دیگر پرداخت آن‌چنانی نداشتیم به بچه‌ها و به این شکل پیش برویم، دچار مشکل خواهیم شد. این هفته هم در بهبهان بازی داریم و کاپیتان تیم، رضا جوانبخت را به علت سه اخطاره بودن در اختیار نخواهیم داشت. باید با همین وضعیت جلو برویم و ببینیم چه می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی