[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

مجموعه سوارکاری لپویی فارس در کشور بی‌نظیر است، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون سوارکاری کشور گفت: مجموعه سوارکاری منطقه لپویی بخش زرقان استان فارس به لحاظ وسعت، بعد فنی و استانداردهای لازم در کشور بی‌نظیر است. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، مسعود خلیلی در بازدید از باشگاه در حال احداث سوارکاری لپویی با بیان اینکه این مجموعه بدون اغراق به لحاظ وسعت، بعد فنی و استانداردهای لازم در کشور بی‌نظیر است در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط گفت: باید از مدیرکل ورزش و جوانان استان تشکر و قدردانی کرد که با ساخت این مجموعه، یک پروژه زیبا و آینده‌دار را در اختیار ورزشکاران و علاقه‌مندان به اسب‌سواری قرار می دهند.
وی افزود: موقعیت جغرافیایی فارس موجب گردیده این استان در آینده یکی از پایگاه‌های اصلی سوارکاری کشور باشد و به خصوص استان‌های جنوبی که برای مسابقات ناچار هستند به زحمت اسب‌های خود را برای مسابقات به تهران منتقل کنند جهت حضور در رقابت‌های بین‌المللی و بازی‌های داخلی، فدراسیون سوارکاری با خیالی آسوده در همه فصول می‌تواند این مجموعه منحصربه‌فرد را به عنوان میزبان رقابت‌ها انتخاب کند.
مسعود خلیلی با اشاره به ارتقای ورزش سوارکاری در فارس تصریح کرد: این استان در سه سال اخیر جهش مقبولی داشته است که اصلاً با سال‌های گذشته قابل قیاس نیست و افزایش باشگاه‌های سوارکاری استاندارد که بیش از صد باشگاه تاکنون مجوز گرفته‌اند، باعث شده است تعداد سوارکاران خوب و با کیفیت هم ارتقا یابد و حضور ۱۲ورزشکار فارس در رقابت‌های جهانی هنرهای رزم سواره نشان از جهش مثال زدنی سوارکاران این استان دارد.
رئیس فدراسیون سوارکاری کشور با بیان اینکه تلاش اداره کل و هیئت استان، فارس را به یکی از قطب‌های سوارکاری کشور محسوب کرده است خاطرنشان کرد: امیدوارم این روند صعودی بتواند سوارکاری استان را با سرعت بیشتری ارتقا دهد و در ادامه سوارکاری کشور هم از این موقعیت بوجود آمده استفاده مطلوبی ببرد.
خلیلی با بیان اینکه پروژه در حال ساخت لپویی در آینده نزدیک نظر فدراسیون جهانی را هم نسبت به خود تغییر می‌دهد اظهار داشت: میزبانی خوب فارس در رقابت‌های جهانی هنرهای رزمی سواره باعث شده است فدراسیون جهانی قول دهند با ساخت باشگاه لپویی در آینده نه چندان دور در سایر رشته‌های سوارکاری هم استان فارس را به عنوان میزبان مسابقات جهانی برگزیده و خوشحالیم که ارتقا همه جانبه صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه پیشرفت زیرساخت‌ها به خوبی انجام می‌شود، گفت: با این روند صعودی در فارس، فدراسیون هم حمایت همه‌جانبه‌ای از هیئت سوارکاری استان خواهد داشت و در بحث آموزش و انتقال مسابقات ممتاز کشوری و بین‌المللی مانند پرش با مانع به این استان، از مهم‌ترین اولویت‌های حمایتی فدراسیون به هیئت سوارکاری استان به شمار می رود.
مسعود خلیلی همچنین از موقعیت کنونی تیم ملی هم توضیحاتی داد و گفت: با افزایش زیرساخت‌ها به طور حتم ورزشکاران و قهرمانان بیشتری وارد عرصه رقابت می‌شوند که تیم ملی هم امسال برای اولین بار در سه رشته مسابقات آسیایی را تجربه کرد و یک بانوی ایرانی مقام ششم را تصاحب به دست آورد و یک جوان زنجانی هم بااخلاق‌ترین ورزشکار سوارکاری المپیک جوانان شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی