[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۹
  • دوره جدید

تیم‌های راه‌یافته به مرحله دوم هندبال دختران کشور مشخص شدند، روزنامه شیراز نوین

مرحله گروهی المپیاد هندبال استعداد‌های برتر دختران کشور در شیراز پایان یافت و تیم‌های راه یافته به مرحله دوم نیز مشخص شدند. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، در این رقابت‌ها که شامگاه یکشنبه در شیراز برگزار شد، 10تیم از دور بازی‌ها کنار رفتند.
فارس، هرمزگان، قم، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، البرز، یزد، کردستان، خوزستان، تهران، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، زنجان و همدان، 16تیمی هستند که به مرحله دوم این المپیاد راه یافتند.
در دیدارهای روز یکشنبه و در گروه یک، گیلان با امتیاز 39 بر 16 مقابل قم به برتری رسید، خراسان رضوی 171 بر یک مرکزی را شکست داد، خوزستان 40 بر 36 گیلان را از پیش رو برداشت و قم 36 بر 4 از سد مرکزی گذشت.
همچنین در گروه دوم نیز، همدان با امتیاز 275 بر 11 برابر خراسان شمالی به برتری رسید، فارس 312 بر یک خراسان جنوبی را شکست داد، همدان 84 بر 32 برابر یزد پیروز شد، فارس هم 336 بر یک خراسان شمالی را از مقابل برداشت.
در گروه سوم ، اصفهان با امتیاز 220 بر صفر برابر آذربایجان شرقی به برتری رسید، کهگیلویه و بویراحمد 85 بر صفر سیستان و بلوچستان را مغلوب کرد، در گروه چهار، دیدار بوشهر و کرمانشاه، 120 بر صفر به سود بوشهر پایان رسید و در گروه پنج هم البرز 88 بر 18 مقابل کردستان به برتری رسید، هرمزگان 200 بر صفر اردبیل را مغلوب کرد.
درگروه ششم، تهران با امتیاز 380 بر سه برابر ایلام پیروز شد و چهارمحال و بختیاری 30 بر صفر قزوین را شکست داد.
این رقابت‌ها هشتم آذرماه با تعیین تیم‌های برتر در شیراز پایان می یابد.
نفرات برتر این المپیاد، به اردو‌های مختلف تیم ملی برای شرکت در رقابت‌های المپیک هندبال نوجوانان که قرار است در سال 2022 میلادی در سنگال برگزار شود، دعوت خواهند شد.
نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در 29رشته برای دختران و 39رشته برای پسران هم‌اینک در استان‌های مختلف در حال برگزاری است.
شیراز میزبان هندبال و بسکتبال دختران زیر 14سال المپیاد کشور است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی