[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

موز خال‌دار خاصیتی دارد که باورتان نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

موز خال‌دار از فواید و خواص بسیار بالایی برخوردار است. همچنین مصرف موز خال‌دار در طول روز می‌تواند به شما در درمان بیماری‌ها کمک کند.
متخصصان سلامتی از فواید سلامتی زیاد موز یاد می‌کنند. شما می‌توانید آن‌ها را به اسموتی‌ها، شیک‌های پروتئینی اضافه کنید، یا فقط خیلی راحت گاز بزنید و بخورید. با این حال، ما اصولاً از موزهایی که خال‌دار هستند و لک‌دار شدند، عبور می‌کنیم. تحقیقات اخیر در ژاپن برخی از مزایای باور نکردنی موز را پیدا کرده است که معمولاً جای آن‌ها را در سطل اشغال می دانیم.
1. حفاظت در برابر سرطان با مصرف موز خال‌دار
شاید مهم‌ترین خاصیت موز خال‌دار ضدسرطان بودن آن است که توجه همه را به خود جلب کرده است. محققان دریافته‌اند که موزها حاوی ترکیبی به نام (TNF) هستند که تومورهای سرطانی را از بین می‌برد. بنابراین، مصرف این موزهای خال‌دار و لک‌دار می‌تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند. موز رسیده با لکه‌های سیاه 8برابر نوع سبز و تازه آن سالم‌تر بوده و حاوی مقدار قابل توجهی TNF است.
2. درمان سوزش سردل با موز خال‌دار
موزها به مقابله با سوء‌هاضمه کمک می‌کنند. آن‌ها به راحتی هضم می‌شوند و در نتیجه باعث پریشانی بیشتر معده نمی‌شوند. ناراحتی معده بعد از خوردن موز از بین می‌رود. بنابراین، به جای آنکه برای هضم و سوزش معده خود یک قرص بخورید، موز را برای تسکین فوری بخورید.
3. متعادل کردن فشار خون با موز خال‌دار
برای حفظ تعادل فشار خون، شما باید میزان خوبی از پتاسیم در خون خود داشته باشید و این کار را می‌توانید با خوردن موز خال‌دار و لک‌دار انجام دهید. آن‌ها منابع غنی از پتاسیم هستند و دارای مقدار سدیم کمی هستند که می‌تواند موجب تعادل فشار خون شود.
4. کاهش ناراحتی با مصرف موز خال‌دار
موز غنی از تریپتوفان است، یک نوع آمینواسید. بدن شما از این آمینواسید در تولید سروتونین استفاده می‌کند، یک انتقال دهنده عصبی است و ارتباط نزدیکی با حالت ذهنی دارد. همچنین در هنگام خوابیدن مصرف می‌کنند. در نتیجه، موز به شما کمک می‌کند به یک حس آرامش برسید و خواب خوبی داشته باشید.
5. تسکین یبوست با موز خال‌دار
این واقعیت که موز می‌تواند به تسکین یبوست کمک کند، درست است. آن‌ها به وسیله فیبرشان حرکات روده را افزایش می دهند.
6. موز خال‌دار تقویت کننده فوری انرژی
موز از مقدار کالری بالایی برخوردار است و آن را منبع عالی انرژی فوری می‌سازد. بنابراین، دفعه بعد که بعد از یک جلسه ورزش خسته کننده نیاز به انرژی داشتید، یک موز بخورید. پتاسیم موجود در موز از درد و گرفتگی عضلات شما جلوگیری می کند.
7. موز خال‌دار برای تسریع در بهبود زخم معده
زخم معده مترادف با ناراحتی حاد و محدودیت‌های شدید در رژیم غذایی است. به این خاطر که ادویه و بسیاری از خوراکی‌ها می‌توانند شرایط شما را وخیم‌تر کرده و موجب ناراحتی بیشترتان شوند؛ اما موز دارای بافت نرمی است که به سرعت از طریق دستگاه گوارش عبور می‌کند و مواد مغذی مورد نیاز را فراهم می کند.
8. مبارزه با بی‌خوابی با مصرف موز خال‌دار
موز منابع عالی از آهن معدنی است. آهن یکی از اجزای اصلی گلبول‌های قرمز است که مسئول حمل و نقل مواد مغذی و اکسیژن در بدن شما هستند. مکمل‌های موز، نیاز آهن بدن شما را تکمیل می‌کند و به این ترتیب کم‌خونی را کاهش می‌دهد که با شمارش آهن کم و سلول‌های خون قرمز بیمار مشخص می‌شود.
9. بهبود درد قاعدگی با مصرف موز خال‌دار
پتاسیم موجود در موز لکه‌دار، به کاهش گرفتگی عضلات به خاطر چرخه‌های قاعدگی کمک می‌کند. همچنین موز منبع غنی از ویتامین B6 هم هستند که میزان نفخ و نگهداری آب را در طول دوره شما کاهش می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی