[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

پرداخت یارانه دولتی به واردات تخم‌مرغ بی‌اعتنایی به تولید داخلی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت‌مدیره مرغ تخم‌گذار استان تهران در واکنش به واردات تخم‌مرغ گفت: می‌خواهند 2هزار تن واردات از ترکیه داشته باشند. سوبسیت آن را به تشکل‌ها بدهند، آن وقت با هر قیمت که بخواهند تخم مرغ داخلی را وارد بازار می‌کنیم.
ناصر نبی‌پور، رئیس هیئت‌مدیره مرغ تخم‌گذار استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در واکنش به واردات 2هزار تن تخم‌مرغ از ترکیه به منظور تنظیم بازار و کاهش قیمت‌ها اظهار کرد: ما به هیچ عنوان نیازی به واردات تخم‌مرغ نداریم. اگر قیمت تخم‌مرغ کمی افزایش یافته، به دلیل افزایش قیمت تمام شده و حمل و نقل و مواد اولیه بسته بندی است.
وی افزود: واردات تخم‌مرغ از بین بردن بیت‌المال است. ارز 4200تومانی را به مرغ‌داران و تشکل‌ها بدهند، با همان قیمتی که تخم‌مرغ را دولتی‌ها وارد می‌کنند به پشتیبانی می‌فروشیم. با دلار 4200تومانی تخم‌مرغ 4هزارتومان هم تمام نمی‌شود؛ اما دلار 13هزار تومان است و قیمت تخم‌مرغ وارداتی بیش از 19هزار تومان تمام می‌شود و دولت مابقی پول را سوبسیت می‌دهد. رئیس هیئت‌مدیره مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به این نکته که دولت با دادن سوبسیت به واردات تخم‌‌مرغ بر سر مرغ‌داران می‌زند، تصریح کرد: ما در ماه 5میلیون تن تخم‌‌مرغ تولید می‌کنیم. رئیس‌جمهور در جلسه‌ای گفته نباید قیمت محصولات بیشتر از 9درصد افزایش داشته باشد؛ در حالی که نهاده‌های ذرت و سویا ظرف 2سال گذشته 80درصد افزایش یافته، مکمل‌ها 20درصد و شانه و کارتن 15درصد افزایش قیمت داشته است. نبی‌پور تصریح کرد: می‌خواهند 2هزار تن واردات از ترکیه داشته باشند. سوبسیت آن را به تشکل‌ها بدهند، با هر قیمت که بخواهند تخم‌مرغ داخلی را وارد بازار می‌کنیم. وی گفت: سال گذشته هم تخم‌مرغ پس خورده عراق و افغانستان به خاطر فاسد بودن معدوم شد؛ اما برای مسئولان عبرت نشده است. اقتصاد بازاری و چرتکه‌ای در آخر به همین روز می‌افتد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی