[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

رئیس شورای شیراز: شهردار شیراز در انتصابات بازنگری کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای شهر شیراز خواستار بازنگری شهردار این کلانشهر در برخی انتصابات به دلیل استفاده از نیروهای شرکتی در پست‌های مدیریتی شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سیداحمدرضا دستغیب بعدازظهر دوشنبه ٥ آذر در صحن علنی شورای شهر شیراز  و در تذکری به شهردار شیراز گفت: برابر ماده ٨٣ قانون اصلاحی تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخابات شهرداران نسبت به کارگیری نیروهای شرکتی در پست‌های مدیریتی تذکر می‌دهم. 
وی تصریح کرد: علی‌رغم مکاتبات مکرر سازمان بازرسی با استناد به ماده ٥ قانون استخدام کشوری مبنی بر ممنوعیت واگذاری پست‌های سازمانی به اشخاص غیر مستخدمین رسمی در برخی حوزه‌های شهرداری اعم از معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌ها برای تصدی پست‌های مدیریتی در ساختار مصوب شهرداری در سطوح میانی و عملیاتی از نیروهای شرکتی استفاده شده است. 
رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه این تذکر به صورت کتبی به شهردار شیراز ارائه شده است، تأکید کرد: لازم است شهرداری نسبت به بازنگری انتصابات انجام شده در واحدهای زیرمجموعه، معاونت‌ها در مناطق و سازمان‌ها اقدام لازم را انجام و نتیجه را برای ریاست شورا ارسال کند.  به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شوای شهر شیراز نیز در این جلسه نسبت به عدم رعایت تبصره یک ماده ٩ قانون مطبوعات مبنی بر مشخص بودن مدیر مسئول هفته نامه شهر راز در شناسنامه این نشریه تذکر داد و گفت: با توجه به لزوم پایبندی به موارد قانونی لازم است شهردار شیراز ترتیبی اتخاذ کند تا هرچه سریعتر وضعیت مدیرمسئول این نشریه مشخص شده و در شناسنامه نشریه درج شود. احمد تنوری خاطرنشان کرد: براساس تصبره یک ماده ٩ قانون مطبوعات، متقاضی انتشار نشریه موظف است شخصی را به عنوان مدیرمسئول معرفی کند. همچنین براساس مفاد ماده ٥ آیین نامه قانون مطبوعات درج نام مدیرمسئول در نشریه الزامی است. 
تنوری عنوان کرد: لازم است شهردار شیراز سریعاً گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص را تهیه و به شورا ارائه کند تا از تبعات قانونی احتمالی پیشگیری شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی