[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

۹۶۰ تن ریل به ایستگاه راه‌آهن اقلید منتقل شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه آهن استان فارس با اشاره به انتقال ۹۶۰ تن ریل به ایستگاه اقلید نوید آغاز ریل‌گذاری این طرح از سمت اقلید در استان فارس را داد.
غلامحسین ولدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اقلید، با اشاره به پروژه راه آهن اقلید - یزد اظهار داشت: طول مسیر اصلی راه آهن اقلید-یزد 271 کیلومتر است که با بهره‌برداری از این طرح  قابلیت جابه‌جایی 4 میلیون تن بار و بیش از 2.5 میلیون مسافر فراهم می‌شود. 
ولدی پیشرفت کل طرح را 70 درصد ذکر کرد و گفت: این میزان پیشرفت شامل عملیات زیرسازی با پیشرفت 94 درصد، عملیات روسازی با پیشرفت 45 درصد و عملیات ایستگاه‌ها با پیشرفت 20 درصد می‌شود.
وی افزود: زیرسازی مسیر تاکنون 94 درصد پیشرفت داشته یعنی به عبارتی بیش از 264 کیلومتر آن به سابگرید رسیده و آماده ریل گذاری است که بیش از 55 درصد کل ریل مورد نیاز طرح توسط پیمانکار EPC طرح (قرارگاه خاتم الانبیا) خریداری شده است و در حال حاضر 94 کیلومتر مسیر از سمت یزد ریل گذاری شده و 30کیلومتر آن تا شهر مهریز استان یزد در شرف بهره‌برداری است.
مدیرکل راه آهن فارس با اشاره به انتقال 960 تن ریل به ایستگاه اقلید نوید آغاز ریل‌گذاری این طرح از سمت اقلید در استان فارس را داد و بیان کرد: برای تحقق این هدف در صورت تأمین ریل از طرف شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ‌4650 میلیارد ریال و در صورت عدم تأمین7450 میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین عمده اعتبارات مورد نیاز جهت خرید اقلام روسازی شامل ریل، تراورس، کابل فیبر نوری، تجهیزات ساختمانی مکانیکی و برقی 11 ایستگاه مسیر است. 
به گزارش تسنیم طرح راه آهن اقلید - یزد از طرح‌های مصوب سفر سال 1387مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به منطقه و به عنوان تکمیل کننده راه آهن شیراز - اصفهان و میان بر ریلی استان‌های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد با استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی