[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

پذیرش بین‌المللی بیماران در شیراز، روزنامه شیراز نوین

دکتر احمد حسین‌زاده دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان نمازی در محل فعلی فعال است و خواهد بود. 
وی ادامه داد: پروژه بیمارستان محمد رسول الله(ص) که قبلاً قرار بود با مشارکت بنیاد خیریه نمازی و به نام بیمارستان نمازی 2 احداث شود اکنون در قالب جدیدی از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دنبال می‌شود ولی جایگزین نمازی نیست.
وی با بیان اینکه ماهانه بیش از 1500 عمل جراحی فوق تخصصی در این بیمارستان انجام می‌شود و این مرکز درمانی سالانه بیش از 300 میلیارد تومان هزینه دارد گفت: مشارکت نیکوکاران در تأمین بخشی از این هزینه‌ها گره‌گشای مشکلات بیمارستان است.
رئیس بیمارستان نمازی شیراز اضافه کرد: بار پذیرش بیماران استان‌های جنوبی کشور بر دوش بیمارستان نمازی است این در حالی است که سرانه درمان بیماران در هر استان جداگانه تخصیص می‌یابد بنابراین بیمارانی که از هرمزگان، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به فارس می‌آیند و در بیمارستان نمازی بستری می‌شوند بار هزینه‌ای بیشتری برای ما دارند.
حسین‌زاده همچنین با بیان اینکه در شش ماه اول امسال بیش از یک هزار و 700 بیمار از سایر کشورها در بیمارستان نمازی پذیرش شده‌اند گفت: این موضوع بیانگر آن است که بیمارستان نمازی یک مرکز بین‌المللی در پذیرش بیماران است.
وی اضافه کرد: برخی از خدمات جراحی و پیوند از جمله پیوند مغز استخوان و جراحی‌های فوق تخصصی مغز و قلب در بیمارستان نمازی انجام می‌شود و سایر بیمارستان‌های فارس و جنوب کشور توان تخصصی ارائه این خدمات را ندارند.
مدیر بیمارستان نمازی شیراز نیز در این نشست گفت: دولت در قالب طرح تحول سلامت 400میلیارد ریال برای بهبود فضای بیمارستان نمازی هزینه کرده و اکنون بخشی از بخش‌های این بیمارستان از جمله بخش کودک و نوزادان در منطقه جنوب کم نظیر است.
دکتر مهدی ماهر ادامه داد: بیمارستان نمازی دارای 58 بخش بستری فوق تخصصی است و خدمات جراحی قفسه سینه، قلب و عروق، ارتوپدی کودکان، صرع، مغز و اعصاب، سکته مغزی از سایر بیمارستان‌های جنوب کشور در حالت حاد به این بیمارستان ارجاع داده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی