[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

گلوگاه مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور در دست اجرای عملیات بزرگراهی است، روزنامه شیراز نوین

باند دوم محور دشت ارژن- ابوالحیات گلوگاه مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور در دست اجرای عملیات بزرگراهی می‌باشد. 
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس مهندس فیروز تکاور مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: باند دوم محور دشت ارژن- ابوالحیات به طول 20 کیلومتر و در دو قطعه در دست اجرا است و تا کنون حدود 72 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: در طول این مسیر دو دستگاه تونل به طول 180 متر و 440 متر وجود دارد که حفاری هر تونل به اتمام رسیده و در مرحله لاینینگ (پوشش بتنی) می‌باشد.
مهندس تکاور خاطر نشان ساخت سه دستگاه پل بزرگ به طول هر کدام 85 متر در این محور وجود دارد که پایه‌ها اجرا شده و در مرحله تیر گذاری است.
 مدیر کل راه و شهرسازی فارس در خصوص ضرورت احداث این محور متذکر شد: این محور یکی از گلوگاه‌های اصلی استان است که به لحاظ حجم ترافیک عبوری و اینکه این محور مسیر ترانزیت شرق به غرب و شمال به جنوب کشور می‌باشد تردد در این محور با مشکلات عدیده‌ای مواجه و ظرفیت آن اشباع شده و نیاز به احداث باند دوم بسیار ضروری بود.
مهندس تکاور خاطرنشان ساخت: در صورت تأمین اعتبار و تزریق آن به پروژه تا پایان نیمه اول 98 این پروژه مهم و حیاتی که یکی از پروژه‌های مهم کشور است به بهره‌برداری خواهد رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی