[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بازگشت فجر به روزهای بد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین:
 بازگشت به دستغیب برای فجری‌ها خوش‌یمن نبود. آنها در زمین خود با دو گل مغلوب شدند و باید اشکال کار خود را در چیزی به جز نوع زمین مسابقه پیدا کنند.
هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر دیروز با برگزاری سه دیدار به پایان رسید و در مهم ترین بازی تیم فجرسپاسی در شیراز با دو گل مغلوب تیم پرسپولیس پاکدشت شد.
در این بازی اسماعیل زارع سرمربی زردپوشان این نفرات را از ابتدا در ترکیب تیمش قرار داد: پيمان سلمانی، سعيد قائدی فر،مهدی كربلايی، مجيد بهروزی، سيد جلال عبدی، سيامک كوهنورد، عباس بوعذار، مجتبی حق دوست، محمدحسين كريم زاده. اسماعيل بابايی و علی اميری
اولین موقعیت خطرناک بازی روی حرکت محمدحسین کریم زاده و ارسال او از جناح چپ روی دروازه میهمان ایجاد شد اما علی امیری در یک قدمی ‌دروازه توپ را به بیرون فرستاد. در ادامه دو تیم حملات جسته گریخته‌ای روی دروازه یکدیگر انجام دادند تا اینکه در دقیقه 22 یک پاس در عمق دفاع فجر، محمد امینی مهاجم سرخپوشان را با پیمان سلمانی تک به تک کرد و این بازیکن توپ را به گوشه دروازه فجری‌ها فرستاد. 
پس از این گل فجر چند حمله روی دروازه حریف طرح ریزی کرد اما تنها یک بار توسط محمدحسین کریم زاده صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. 
در دقیقه 33 گل دوم پاکدشتی‌ها هم وارد دروازه شد. ارسال یک ضربه کرنر با اثرگذاری به موقع بازیکن این تیم مواجه شد و در ادامه حسین فاضلی بود که در میان غفلت مدافعان، توپ را وارد دروازه خالی فجرسپاسی کرد.
فجر با اینکه همه چیز را از دست رفته می‌دید اما در دقایق باقی مانده نیمه اول حتی یک موقعیت گلزنی هم ایجاد نکرد تا بازی در پایان دو دقیقه وقت تلف شده با همان دو گل به سود شاگردان فرهاد کاظمی ‌به پایان برسد.
نیمه دوم اما شکل متفاوتی داشت. پرسپولیس پاکدشت به پشتوانه دو گل به ثمر رسیده در نیمه نخست، با تمرکز بالایی به میدان آمد، با دل و جرأت بیشتری حمله کرد و میزبان را تحت فشار گذاشت. در همان ثانیه‌های ابتدایی این نیمه، اشتباه عجیب مهدی کربلایی باعث شد تا حسین فاضلی در آستانه زدن گل سوم تیمش قرار بگیرد اما واکنش پیمان سلمانی این موقعیت طلایی را از مهاجم پاکدشت گرفت. 
 در دقیقه 52 سرمربی فجرسپاسی دست به تعویض سؤال برانگیزی زد و بازیکن خطرناک تیمش، محمدحسین کریم زاده را از ترکیب خارج کرد و حمید نوری را به میدان فرستاد. 
در دقیقه 59 رضا مرادی بازیکن شیرازی پرسپولیس پاکدشت که بازوبند کاپیتانی تیمش را بر بازو داشت و در ابتدای بازی هم از سوی فجری‌ها تشویق شده بود، با پیمان سلمانی تک به تک شد اما دروازه بان اصفهانی فجرسپاسی این موقعیت طلایی را هم از میهمان گرفت تا تیمش را همچنان در بازی نگه دارد.
یک دقیقه بعد باز هم این میهمان بود که یک موقعیت را با نفوذ از سمت راست خط دفاعی فجر ایجاد کرد اما حضور به موقع مدافعان باعث شد تا گل سوم پرسپولیس به ثمر نرسد.
دو بازیکن نامدار و قدیمی‌تیم پرسپولیس پاکدشت به نام‌های امیرحسین فشنگچی و ‌هاشم بیک زاده در نیمه دوم در ترکیب این تیم قرار گرفتند و در سوی مقابل، محمد پاپی هم به جای عباس بوعذار وارد ترکیب طلایی پوشان شد.  در دقیقه 70 آخرین تعویض فجر هم انجام شد و حسین بهرامی ‌به جای اسماعیل بابایی به بازی آمد.
علی امیری مهاجم فجرسپاسی در دقایق 72 و 74 بهترین موقعیت‌های تیمش را از دست داد. ابتدا یک ارسال از جناح چپ با ضربه سر جلال عبدی در اختیار او قرار گرفت اما امیری توپ را به دفاع کوبید. دو دقیقه بعد هم یک ارسال دیگر از جناح جپ این بار با ضربه سر خوب او مواجه شد اما توپ با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 79 حسین امامیان بازیکن پرسپولیس پاکدشت روی یک ضدحمله صاحب موقعیتی تک به تک شد اما باز هم پیمان سلمانی با خروجی عالی مانع از فروپاشی دروازه تیمش برای بار سوم شد. یک دقیقه بعد مهاجم  فجرسپاسی در محوطه جریمه حریف سرنگون شد و درحالیکه تماشاگران اعتقاد به خطای پنالتی داشتند، داور مسابقه دستور به ضربه دروازه داد.
در دقیقه 87 ضربه سر محمد عبادزاده مهاجم تازه وارد قرمزها در دستان پیمان سلمانی قرار گرفت و در طرف مقابل هم ضربه حمید نوری از روی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.  در دقایق 90 و 93 دو موقعیت گلزنی دیگر نیز برای پرسپولیس پاکدشت از دست رفت و در پایان 4 دقیقه وقت تلف شده، سوت پایان بازی توسط داور مسابقه به صدا در آمد.
بدین ترتیب فجرسپاسی با تحمل چهارمین شکست فصل، با 12 امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار گرفت و پرسپولیس پاکدشت با 25 امتیاز به رتبه دوم جدول بازگشت. فجر هفته آینده در سیرجان به مصاف گل گهر می‌رود. 
تیم قشقایی هم که این هفته استراحت داشت، در هفته پانزدهم روز شنبه هفته آینده در شیراز به مصاف تیم خونه به خونه مازندران می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی