[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

صادرات مقرون به صرفه نیست، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از راه کارها برای کاهش تعرفه حمل و نقل دریایی، پرداخت یارانه و سوبسید از سوی دولت به شرکت‌های مذکور است.
سیدحسین افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به افزایش تعرفه حمل و نقل دریایی، گفت: در شرایط کنونی افزایش تعرفه حمل و نقل دریایی مشکلاتی را برای صادرکنندگان ایجاد می‌کند، زیرا افزایش هزینه صادرات موجب می‌شود که فعالیت اقتصادی صادرکننده‌ها مقرون به صرفه نباشد.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: ارتقای بخش تولید و توسعه اشتغال به بهبود وضعیت صادرات برمی‌گردد، زیرا بسیاری از محصولات تنها باید صادر شوند، در غیر این صورت بازار داخلی توان و کشش مصرف آن را ندارد.
وی افزود: استمرار در حضور در بازارهای خارجی و تأمین نیازهای آن‌ها به صورت مداوم بسیار ضروری است، زیرا در صورت تعلل در صادرات محصولات مذکور، رقبای خارجی محصولات مشابه را وارد بازار می‌کنند و در آن صورت نمی‌توان رقابت کرد و راحت نیست که آن بازار را دوباره باز پس گیرد.
افضلی ادامه داد: در شرایط کنونی با مشکلات بسیاری در حوزه اقتصاد به ویژه تحریم‌های اقتصادی مواجه هستیم از این رو بهترین راه‌کار برای افزایش درآمدهای مالی کشور، افزایش تولید و ارتقای سطح صادرات است، از این رو برای تحقق این مسئله باید مشوق‌های لازم برای صادرکننده‌ها فراهم شود.
وی ادامه داد: دولت در شرایط کنونی باید مکانیزم ویژه‌ای را برای حمایت از بخش صادرات و واردات به ویژه تعدیل قیمت حمل و نقل دریایی ایجاد کند، در غیر این صورت اگر بازرگانان کشور به حال خود رها شوند، در آینده‌ای نزدیک توان پرداخت تعرفه‌های سنگین حمل و نقل دریایی را نخواهد داشت.
افضلی تصریح کرد: امروز باید تمام ابزارهای حمایتی برای توسعه واردات و صادرات و در کل بخش بازرگانی کشور استفاده شود، از این در بخش حمل و نقل دریایی نیز بسیار لازم است که بخش‌های دولتی در این حوزه شرایطی را برای کاهش تعرفه حمل و نقل دریایی بیاندیشند. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: شرایط کنونی کشور بسیار ویژه است و مسئولان باید با توجه به این شرایط رفتار کنند، از این رو به نظر من یکی از راه‌کارها برای کاهش تعرفه حمل و نقل دریایی، پرداخت یارانه و سوبسید از سوی دولت به شرکت‌های مذکور است تا هزینه چشمگیر حمل و نقل به صادرکننده تحمیل نشود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی