[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

آباده شهر جهانی منبت شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با اشاره به ثبت شهر آباده استان فارس به عنوان شهر جهانی منبت گفت: خوشحالیم که بار دیگر استان فارس توانست در یکی از صحنه‌های بین‌المللی خوش بدرخشد و فرهنگ  مردم این منطقه به خوبی به جهانیان معرفی شود.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی بیان کرد: امروزه صنعت گردشگری و صنایع دستی در دنیا به عنوان یکی از اصلی ترین مزیت‌های اقتصادی هر کشور محسوب می‌شود که خوشبختانه در این موضوع کشور ما و استان فارس دارای جایگاه بسیار ویژه‌ای است.
وی افزود: استان فارس علاوه بر آثار ثبت شده در فهرست ملی و جهانی فراوان، دارای صنایع دستی فاخر و مهم و اصیلی است که هر کدام به نوبه خود می‌تواند بیانگر فرهنگ غنی مردم فارس و ایران باشد.
رازقی اظهار داشت: در این راستا اتاق بازرگانی فارس با همکاری سازمان میراث فرهنگی استان اقدام به دعوت از نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی کرد که خوشبختانه حضور این افراد در استان پیامد مثبتی در خصوص صنعت زیبای منبت کاری در شهر آباده داشته است. 
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: کمیته اقتصاد هنر اتاق بازرگانی همواره در تلاش است که این صنایع هنری و دستی پر رونق را در استان فارس ترویج و توسعه دهد که در این زمینه سازمان میراث فرهنگی نیز همکاری‌های لازم را با ما دارد.
وی با اشاره به اینکه فرش دستبافت، گبه و خاتم از دیگر صنایع دستی بسیار مهم استان فارس و کشور است ادامه داد: چنانچه بتوانیم توسط بخش خصوصی رایزنی‌های لازم برای به دست آوردن بازارهای جدید در دنیا داشته باشیم خاتم و فرش دستبافت استان فارس نیز می‌تواند در جهان بیش از گذشته دارای اسم و شهرت باشد. رازقی عنوان داشت: گردشگری و صنایع دستی از مزیت‌های اقتصادی و بخش‌های درآمدزای استان است که باید بیش از گذشته به آنها توجه شود.
دوم آبان ماه سال جاری خانم غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و مشاور رئیس و عضو شورای جهانی صنایع دستی و هیئتی از ارزیابان برای بررسی منبت در آباده به این شهر سفر کرده و ظرفیت‌های این هنر را در آباده بررسی کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی