[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

کار سخت ارژن در بهبهان، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم ارژن شیراز پس از پشت سر گذاشتن دو بازی خانگی، امروز باید در یک دیدار خارج از خانه به میدان برود. آن‌ها فاصله‌ای حدوداً 350کیلومتری را طی کرده‌اند تا امروز در بهبهان به مصاف میزبان انتهای جدولی خود بروند.
ارژن در دو بازی گذشته 4امتیاز کسب کرد و حاشیه امنیت مناسبی برای خود به وجود آورد. از طرفی، بهبهانی‌ها در نیم‌فصل دوم تیم بهتری نشان داده‌اند و در همین 4بازی ابتدایی نیم‌فصل دوم، بیشتر از تمامی دیدارهای نیم‌فصل اول امتیاز کسب کرده‌‌اند. 
اهورا در 13بازی نیم‌فصل اول فقط سه امتیاز به دست آورده بود؛ اما نیم‌فصل دوم را با کسب تساوی خانگی دو بر دو مقابل سن‌ایچ ساوه آغاز کرد. آن‌ها در هفته پانزدهم میهمان تیم بالانشین فرش‌آرای مشهد بودند و بازی را مطابق انتظار با نتیجه سه بر یک واگذار کردند؛ اما در هفته شانزدهم بالاخره اولین پیروزی خود را در خانه جشن گرفتند و سه بر دو آذرخش بندرعباس را شکست دادند. اهورا هفته گذشته در تبریز میهمان تیم قدرتمند مس سونگون بود و با 4گل بازی را واگذار کرد.
حالا تیم اهورای بهبهان با 7امتیاز همچنان قعرنشین است؛ اما امیدهای خود را برای بقا در رقابت‌ها زنده کرده و کسب سه امتیاز بازی امروز می‌تواند آن‌ها را به آینده کاملاً امیدوار نگه دارد.
ارژن در بازی رفت مقابل اهورا در سالن شهید ابوالفتحی شیراز با نتیجه پرگل 5 بر ۱ به پیروزی رسید. در آن مسابقه محمد زارعی ۲، رضا جوانبخت، جعفر نجفی و حسن ‌هاشمی گل‌های نماینده شیراز را به ثمر رساندند و تک‌گل اهورا توسط رضا ظهرابی به ثمر رسید.
دو تیم از نظر تعداد گل زده خیلی نزدیک به یکدیگر عمل کرده‌اند و ارژن فقط یک گل بیشتر از اهورا به ثمر رسانده؛ اما اختلاف فاحشی در تفاضل گل دو تیم وجود دارد. با وجود افت فاحش ارژن در هفته‌های اخیر، این تیم همچنان دارای تفاضل گل مثبت است (3+) در حالی که اهورا تفاضل گل منفی 34 دارد! 
نکته جالب دیگر اینکه با وجود وضعیت گل‌زنی مشابه دو تیم، بهترین گل‌زن تیم اهورا تقریباً دو برابر بهترین گل‌زن ارژنی‌ها در این امر موفق ظاهر شده. سجاد مسیحی با 15گل زده بهترین گل‌زن اهوراست و امیرشجاعی با 8 و رضا شایان‌پور با 5گل در تعقیب او هستند. این درحالی‌ست که در تیم ارژن محمد زارعی و جعفر نجفی، هرکدام هشت گل زده‌اند و حمید قهرمانی با 6گل در رتبه سوم قرار دارد.
در جدول رده‌بندی، تیم گیتی‌پسند اصفهان با 43امتیاز صدرنشین است، مس سونگون با 40امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و فرش‌آرای مشهد با 32امتیاز سوم است. ارژن شیراز با 20امتیاز در جایگاه دهم قرار دارد و اهورای بهبهان با هفت امتیاز در رتبه آخر، یعنی چهاردهم جدول قرار گرفته است. اهورا در صورت پیروزی در بازی خانگی امروز خود این شانس را دارد که در صورت شکست شهرداری ساوه در بازی هم‌زمان بتواند بالاخره از ته جدول جدا شده و یک پله صعود را تجربه کند. اما قرار گرفتن در رتبه سیزدهم هم دردی از این تیم دوا نخواهد کرد و آن‌ها برای بقا باید در پایان فصل در رتبه دوازدهم یا بالاتر بایستند.
اما ارژن که حالا حاشیه امنیت 11امتیازی با منطقه سقوط ایجاد کرده، می‌تواند با خیال راحت بازی کند و به دنبال کسب سهمیه ورود به پلی‌آف باشد. ارژن در صورت پیروزی در بازی امروز و شکست یا تساوی تیم‌های آذرخش بندرعباس و مقاومت البرز در بازی‌های هم‌زمان، می‌تواند به رتبه هشتم جدول صعود کند. ضمناً نماینده شیراز امروز کاپیتان خود، یعنی رضا جوانبخت را به علت سه اخطار بودن در اختیار نخواهد داشت.
برنامه بازی‌های امروز، هفته هجدهم، ساعت 16
* شهروند ساری _ پارسیان
داوران: علیرضا رمضانی، علی زنگنه، حمید سلیمانی، میلاد حمزه 
ناظر: عباس رنجی 
* گیتی پسند _ مقاومت قرچک
فرزین صالح، محمد شرونی، ولی ا... رضایی، مجید اکبری
ناظر: فرهاد حسینیان
* اهورا بهبهان _ ارژن شیراز
داوران: ابراهیم مهرابی افشار، وحید سلیمانی، رضا کیامنش، اصغر احمدی
ناظر: جناب محمد فرجی
* شهرداری ساوه _ سن ایچ ساوه
داوران: کمال بایزیدی، محمدعلی سیاحی، صادق محمدی، ولی امجدی 
ناظر: علیرضا سهرابی
* محمدسیماقم _فرش آرا مشهد
داوران: علیرضا عبدالغنی، منصور قربانی، فیروز مبینی، امیر مختار رودساز 
ناظر: حجت بهروش
* مقاومت البرز_آذرخش بندرعباس
داوران: اسماعیل کمربسته، ‌هادی ترابی، وحید سکوتی، علی احمدی 
ناظر: هرمز مشفق
* ملی حفاری _مس سونگون
داوران: وحید عرض‌پیما، یوسف صادقی، عبدالرحیم محمدی، مهدی صفایی
ناظر: حسین شاهمرادی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی