[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

رعایت اصل عدالت در فرایند استخدام، روزنامه شیراز نوین

معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیردر بازدید از شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت در نظر گرفتن اصل عدالت در زمان استخدام افراد تأکید کرد. مهندس کرم رضایی در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برگزار شد، با ذکر این موضوع گفت: مدیران باید نسبت به رعایت اصل عدالت استخدامی ‌اهتمام کنند. به گفته وی، باید به همه افراد فرصت‌ برابر داده شود تا با شرکت در آزمون و طی مراحل قانونی و عبور از فیلترهای لازم شاهد ورود افراد شایسته و متخصص به صنعت برق باشیم.
معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر حفظ و نگهداری نیروهای موجود درکنارجذب نیروهای کارآمد را ضروری دانست و گفت:‌ آموزش نیروها نیز از دیگر اولویت‌هایی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: معاونت منابع انسانی واحدی است که باید به تمامی ‌واحدها توجه داشته باشد و فقط معطوف به افراد شاغل در خود معاونت نباشد.
رضایی با بیان اینکه معاونت منابع انسانی بایستی بر حفظ مفاد بخشنامه‌ها و ضوابط ابلاغی توانیر توجه ویژه داشته باشند اظهار داشت: باید سعی شود حقوق شرعی و قانونی همکاران و ذینفعان شرکت‌ها رعایت و حقی از فردی تضییع نگردد. وی همچنین افزود: باید همکاران را در زمینه مشارکت در تهیه مقالات و شرکت در کنفرانس‌های تخصصی تشویق کنیم تا موجبات ارتقای علمی ‌آنها فراهم شود. 
رضایی، با تأکید بر توجه ویژه به موضوع عفاف و حجاب، تصریح کرد: شرکت‌های زیر مجموعه توانیر باید در جهت حذف گلوگاه‌های احتمالی بروز فساد و کشف گلوگاه‌های جدید تلاش مضاعف داشته باشند. 
در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز با اشاره به برخی از شاخص‌های حائز اهمیت در شرکت گفت: شاخص کاهش پیک، مدت زمان واگذاری انشعاب، درصد وصول مطالبات و درصد تلفات از جمله شاخص‌های مهمی‌ هستند که همواره مد نظر قرار گرفته‌اند و این شرکت موفق شده است به شاخص‌های هدف گذاری شده از سوی توانیر دست یافته و حتی در برخی موارد نیز فراتر از هدف  تعیین شده، محقق شده است. زینل قنبری، با ابراز تقدیر و تشکر از کارکنان که با تلاش و پیگیری‌های مستمر خود توانسته‌اند این شرکت را به موفقیت‌های متعدد نایل کنند، ابراز داشت: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس موفق شده است در سال 96 در گروه یک در حوزه کاهش پیک بار به رتبه دوم و در حوزه وصول مطالبات نیز به کسب رتبه برتر دست پیدا کند.
تقدیر وزیر نیرو از شرکت بدلیل تلاش‌های ارزنده در تحقق اهداف و برنامه‌های راهبردی وزارت نیرو،کسب امتیاز کامل در شاخص‌های اختصاصی جشنواره شهید رجایی سال 95 (تقدیر شده توسط مهندس کردی مدیر عامل توانیر، تقدیر شده توسط مهندس تاجگردون رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی)، کسب رتبه دوم در جشنواره شهید رجایی برای سال 96 در استان فارس و همچنین کسب رتبه اول در جایگاه‌های  الکترونیکی شرکت‌های زیر مجموعه توانیر و کسب رتبه دوم در کنفرانس منطقه‌ای سیرد از جمله افتخارات دیگر کسب شده بودند که مدیرعامل شرکت به آنها اشاره کرد.
در ادامه این جلسه، معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس نیز به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در این معاونت پرداخت و گفت: در بخش امور کارکنان و رفاه فعالیت‌های برجسته‌ای صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به انجام معاینات ادواری ویژه تمامی ‌کارکنان رسمی‌ و شرکتی، پیگیری بحث سلامت کارکنان تا حصول نتیجه، توجه به امور بازنشستگان و هیئت کارکنان اشاره کرد.رامین قاسمی‌نژاد اضافه کرد: معاینات ادواری بصورت مستمر هر ساله از سال 89 صورت گرفته و از سال 96 توسط یک مرکز انجام گردیده که در سال 97 نیز این معاینات صورت گرفته‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی