[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

پایبندی به فرهنگ بسیج راهکار مقابله با جنگ اقتصادی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در همایش بزرگداشت هفته بسیج ضمن تبریک این ایام بر عمل به اصول و عقاید بسیج در جهت برون‌رفت از مشکلات تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی‌ دادگستری استان فارس علی القاصی با اشاره به اینکه بسیج از ابتدای انقلاب اسلامی ‌به عنوان یکی از شاخصه‌های شکل گیری حرکت انقلابی و با اقدامات و مجاهدت‌های خود توانسته است معادله قدرت را به نفع نظام و علیه دشمنان تغییر دهد بیان داشت: ریشه شکل گیری بسیج در فرهنگ مجاهدت در راه اسلام است. وی با بیان اینکه مبنا و چیستی بسیج ریشه در فرهنگ مجاهدت در راه اسلام دارد افزود: حضرت امام (ره) انقلاب اسلامی ‌را نیز بر همین اصول مجاهدت فی سبیل الله و آموزه‌های دینی و قرآنی پایه‌ریزی و بنیان نهاد اما آنچه زمینه استحکام پایه‌های انقلاب و فراگیری و توسعه آن حیث سرزمینی گردید فرهنگ بسیجی است و به همین خاطر است که شاهدیم بسیج تنها منحصر به مرزهای ما نیست و این تفکر، فرهنگ و نگرش از همان ابتدا در حال توسعه در همه کشورهای اسلامی ‌است.
رئیس کل دادگستری استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود در جمع بسیجیان مشکلات امروز کشور را در نتیجه دور شدن برخی مسئولان از فرهنگ بسیج خواند و افزود: در طول دوران انقلاب هزینه‌های زیادی از جمله 8 سال دفاع مقدس و فتنه‌ها و توطئه‌های متعددی را از سوی استکبار شاهد بوده‌ایم که همه آن معطوف بر این نقطه بود که مردم و بدنه جامعه را از تفکر و فرهنگ بسیج دور کند که به حمد‌الله و با هوشیاری و بصیرت مردم این نقشه شوم دشمن همواره با شکست مواجه گردیده است.
القاصی در ادامه، بسیج و پایبندی به اصول بسیجی را راهکار مقابله با جنگ اقتصادی امروز دشمن ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: اگر امروز در حوزه‌های اقتصادی با مشکل مواجه‌ایم بخش عمده‌ای از آن در نتیجه دوری از روحیه و نگرش بسیجی نزد مسئولان است.
وی تقویت روحیه بسیجی و بازگشت به اصل اساسی فرهنگی بسیج در خدمت به مردم جامعه را به مانند جاری شدن خون تازه در رگ‌های مسئولان خواند و تصریح کرد: روحیه بی‌مسئولیتی و سستی در مقابله با مشکلات با پایندی به فرهنگ بسیج باید زدوده شود که در همین  راستا ما در دستگاه قضایی تلاش کرده‌ایم با تقویت روحیه کار جهادی امر خدمت رسانی در مجموعه قضایی را تقویت نمائیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با اشاره به بخشنامه ریاست معظم قوه قضائیه و استجازه ایشان از رهبر معظم انقلاب در راستای برخورد با انحرافات و مفاسد اقتصادی گفت: متأسفانه برخی مفاسد اقتصادی شریان‌های حیاتی کشور را دچار التهاب کرده بود که با استجازه رهبر معظم انقلاب  امر مبارزه با فساد در روند و سیکل جدیدی قرار گرفت که استان فارس نیز بحمد الله با همت قضات ویژه این دادگاه و کار جهادی آنان در این جبهه مبارزاتی نیز سربلند بود و در جمع پیشتنازان برخورد قاطع و سریع با فساد قرار گرفت.
القاصی با اشاره به احکام صادره در این دادگاه تصریح کرد: قضات دادگستری استان فارس با روحیه بسیجی و خدامحوری در مواجهه با مفاسد اقتصادی با جدیت وارد شدند و در چارچوب قانون برخورد قاطعی با متهمان این پرونده‌ها شد.
گفتنی است در پایان این مراسم از 15 تن از قضات و کارکنان بسیجی برگزیده دادگستری استان فارسبا اهداء لوح سپاس تقدیر گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی