[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

نشست کتابخوان ویژه پاکبانان در تالار آزادی شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، در نشست تخصصی کتابخوان ویژه پاکبانان اظهار کرد: وقتی کتاب می‌خوانیم می‌توانیم همیشه در حال فرا گرفتن باشیم و آنچه را که فرا گرفتیم به کار گیریم زیرا در این صورت انسان تکامل یافته‌ای هستیم که به مراتب والای انسانی می‌توانیم برسیم.
وی با بیان اینکه گاهی تصور ما بر این است که اگر یک نفر مدیر جایی هست به دلیل اشتغالش دیگر نباید کتاب بخواند یا اگر فردی مغازه‌دار است به دلیل اشتغالش نباید کتاب بخواند و کسی از او انتظار مطالعه ندارد، خاطرنشان کرد: در گذشته همواره کتاب در برابر کاسبان بود و مکاسب می‌خواندند. معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز اضافه کرد: شاید برخی معتقد باشند شما که پاکبان هستید و به دلیل کارتان زیاد راه می‌روید و خسته می‌شوید انتظار نمی‌رود کتاب بخوانید اما جامعه به مطالعه تمام اقشار خود نیاز دارد.
گشتاسبی راد تأکید کرد: وقتی شما در جایی جمع می‌شوید و این اقدام زیبا را انجام می‌دهید باعث تسری یافتن آن در جامعه می‌شود زیرا شما برای دانستن و به دلخواه خود مطالعه می‌کنید.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، تصریح کرد: خداوند در قرآن روش کار را به ما یاد داده است که اگر کاری را می‌خواهید شروع کنید مطمئن باشید قدم اولش با سختی همراه است و این قاعده‌ای است که در طبیعت جاری و ساری است زیرا انسان به کار جدید عادت ندارد ولی وقتی شروع کرد و از مرحله سختی عبور کرد به مرحله نشاط می‌رسد.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه امروز نیاز داریم به اینکه مطالعه را در جامعه افزایش دهیم، گفت: اگر بناست شیراز پایتخت کتاب دنیا شناخته شود لازمه‌اش توسعه کتابخوانی در جامعه است و یا اگر بناست شهر خلاق ادبی باشد باید ادبیات در تمام جامعه رسوخ پیدا کند.
روح‌الله خوشبخت، رئیس سازمان پسماند شهرداری شیراز، نیز در این آئین پاکبانان را نخستین نقطه تماس شهرداری با شهروندان عنوان کرد و گفت: هیچ کدام از مجموعه بزرگ شهرداری شیراز، تأثیرگذارتر از رفتار و کردار این قشر زحمتکش نیست.
وی خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی پاکبانان به شهر و شهروندان در ساعات نیمه شب و امانتدار بودن این عزیزان نسبت به مجموعه‌های بزرگ شهری و شهرداری قابل تقدیر است.
روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ‌فارس، نیز در این برنامه با بیان اینکه معرفی کتاب‌ها و شیوه ارائه آن توسط پاکبانان بی‌نظیر بود، اظهار کرد: تاکنون کتابخوان‌های ویژه در نشست‌های تخصصی پزشکان، مهندسان، مسئولان، زندانیان و اقشار دیگر به معرفی کتاب پرداختند اما نشست امروز یکی از نشست‌های زیبا و جالبی بود که پاکبان‌ها با توان خوب و شیوایی و فصاحت به معرفی کتاب پرداختند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی