[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

بارندگی‌ها به دلیل سوءمدیریت‌ها به سیلاب تبدیل شد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس با انتقاد از اینکه بارندگی‌های اخیر و روان آب‌ها فرصتی بود تا آب خوان‌های کشور تقویت شود، گفت: اما متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌ها و سوءمدیریت‌ها به سیلاب تبدیل شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اکبری در نشست علنی دیروز (چهارشنبه، 7 آذرماه) مجلس شورای اسلامی ‌در تذکری به رئیس جمهور، گفت: طبق تبصره 6 قانون تضمین خرید دولت موظف است قیمت خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی را به گونه‌ای تأمین کند که میزان افزایش آن هیچ گاه از نرخ تورم همان سال کمتر نباشد و قبل از شروع فصل پاییز اعلام کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌افزود: متأسفانه مصوبه اخیر شورای اقتصاد با تأخیر در اعلام قیمت گندم برای سال 98 و افزایش حداقل قیمت آن نه با قانون تطبیق دارد و نه در جهت منافع ملی و نه در شرایط تحریم و تهدید مصلحت نظام رعایت شده است. وی ادامه داد: پیامد این موضوع قاچاق، کاهش تولید کشاورزان و وابستگی به واردات است. این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزیر کشور، گفت: استان فارس سال‌ها است به محل آزمون و خطا تبدیل شده و هر 15 ماه یکبار در سال‌های اخیر استاندار عوض می‌شود که پیامد آن عقب ماندگی استان از توسعه است، لطفاً فردی از مدیران بومی ‌را برای استانداری تعیین کنید که تا پایان دولت پایدار بماند. اکبری در تذکری به دولت یادآور شد: کارآفرینان و صاحبان سرمایه از دیوان سالاری و تشریفات زائد مانع تراشی و ناهماهنگی گلایه مند هستند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌در تذکری به وزیر اقتصاد افزود: رفتار یک جانبه و سخت‌گیری‌های روزافزون تولید را زمین‌گیر و تولیدکنندگان را پشیمان و متواری کرده است لطفاً رسیدگی کنید.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس دهم در تذکری به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی گفت: بارندگی‌های اخیر و روان‌آب‌ها فرصتی بود تا آب‌خوان‌های کشور تقویت شود اما متأسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌ها و سوءمدیریت‌ها به سیلاب تبدیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی