[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

شناسایی سالانه ۷هزار بیمار سرطانی در فارس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ثبت سالانه 7هزار بیمارمبتلا به سرطان در فارس خبرداد وگفت:علی رغم اینکه امروزه سومین عامل مرگ ومیر افراد در دنیا بیماری سرطان تشکیل می‌دهد ولی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانسته این با برخورداری از پزشکان حاذق بتوانیم با استفاده از روش‌های روز دنیا بیماری سرطان را درمان وپیشگیری کنیم.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین دکتر علی بهادر در نخستین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان اظهارداشت: یکی از آمارهای مهم بیماری‌ها در سراسر دنیا سرطان‌ها وانواع این بیماری به خود اختصاص داده که ایران نیزاز این امر مستثنی نیست وسالانه 7 هزار بیمار مبتلا به سرطان در فارس شناسایی ودرمان می‌شوند.
این پزشک جراح با تأکید براینکه از آنجایی که اقدامات درمانی سرطان بسیار هزینه بر است افزود: ضرورت دارد تمامی ‌افراد جامعه برای اقدامات پیشگیرانه از این بیماری آزمایشات دوره‌ای خود را انجام تا از صورت مشاهده این بیماری اقدامات پیشگیرانه انجام شود.
رئیس نخستین کنگره بین المللی جراحی سرطان نیز گفت: یکی از آمارهای مهم بیماری‌ها در سراسر دنیا را سرطان‌ها و بیماری‌های بدخیم تشکیل می‌دهد که در ایران نیز سالانه حدود ١٠٠ هزار نفر بیمار سرطانی در کشور شناسایی که یک سیزدهم از این تعداد بیمار یعنی از آنها از استان فارس هستند. دکتر عبدالرسول طالعی یکی ازعوامل مرگ و میر افراد طی سال‌های اخیر را بیماری‌های بدخیم عنوان و اضافه کرد:سرطان معده و سینه در خانم‌ها شایع‌ترین نوع سرطان‌ها در دنیا محسوب می‌شوند. رئیس بخش اجرای این کنگره نیز گفت:از دو سال قبل مرکز بیماری‌های پستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصمیم به برگزاری یک کنگره آموزشی و تخصصی ویژه سرطان‌ها گرفت.
دکتر مجید اکرمی‌ با اشاره به حضور ١٢ مهمان خارجی از کشورهای استرالیا، فرانسه، سوئد، ژاپن، آمریکا، ایتالیا، ترکیه و عمان،اضافه کرد:٤٠٠ شرکت کننده از متخصصین داخلی در رشته‌های مختلف جراحی سرطان، آنکولوژی،در این سمینار بین المللی حضور دارند.
این عضو هیئت علمی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز محوریت اصلی این کنگره را سرطان معده، سرطان سینه در زنان و سرطان تیروئید نام برد و گفت: در حاشیه این کنگره نیز نشست تخصصی دو روزه ویژه پرستاران بخش سرطان بیمارستان‌ها برای ارتقای دانش مواجه با این بیماری برگزار می‌شود. این جراح با تأکید براینکه بیشترین آمار جراحی‌های سرطان در فارس مربوط به بیمارستان شهید فقیهی شیراز است  افزود: بر اساس آمارها در سال گذشته بیش ازیک هزار و ٢٠٠ بیمار در این مرکز بیمارستانی تحت عمل جراحی سرطان قرار گرفته‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی