[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

واحدهای تولیدی فارس از اجرای قانون جدید چک مستثنی شوند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: شورای تأمین این استان با یک مصوبه واحدهای تولیدی و صادراتی فارس را از اجرای قانون جدید چک مستثنی کند.
به گزارش ایرنا جمال رازقی، پنجشنبه در بیست و پنجمین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی فارس در شیراز بیان کرد: کمتر واحد تولیدی وجود دارد که در طول دوران فعالیت خود چک برگشتی و یا تأخیری نداشته باشد و این در حالی است که بر اساس قانون جدید چک، پس از 24 ساعت، تمام حساب‌های صاحب چک مسدود می‌شود.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی تحریم، بخش خصوصی انتظار دارد که مانع و مشکلات از پیش روی تولید و اقتصاد برداشته شود و شرایط کسب و کار و فعالیت اقتصادی در کشور آسان شود اما در مقابل مشاهده می‌کنیم، نه تنها اقدامی ‌برای رفع این موانع صورت نمی‌گیرد بلکه فشارهایی به مراتب بیشتر و پیچیده‌تر از فشارهای بیرونی از داخلی وارد می‌شود.
او اظهار داشت: از جمله این اقدامات که به پیچیده‌تر شدن شرایط دامن می‌زند ابلاغ قانون جدید چک است که نگرانی‌هایی را برای واحدهای تولیدی ما ایجاد کرده و چنانچه این قانون اجرا شود، تمام واحدهای تولیدی و صادراتی ما تعطیل می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: جای شگفتی است که در شرایط کنونی اقتصادی کشور که تولیدات و صادرات را بسیار آسیب پذیر و با مشکلات متعدد مواجه کرده، قانون گذاران چنین قوانینی را در کشور مصوب و ابلاغ می‌کنند.
رازقی افزود: بر اساس قانون، مصوبه شورای تأمین هر استان می‌تواند مانع از اجرای قانون چک شود که ما در اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی از شورای تأمین می‌خواهیم که مصوبه‌ای مبنی بر استثنا کردن واحدهای تولیدی و صادراتی استان از اجرای قانون جدید چک داشته باشد.
او گفت: در موضوع ممنوع‌الخروجی‌ها نیز کار شایسته‌ای در استان انجام شده که بر اساس مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان هیچ فعال اقتصادی در استان ممنوع الخروج نمی‌شود مگر با مصوبه کارگروه حقوقی و قضایی ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در اتاق بازرگانی فارس مستقر است.
رازقی افزود: امروز تولید و صادرات ما نیاز به حمایت ویژه تر دارد و ما باید مانع بروز مشکلات جدید برای این بخش‌ها شویم نه اینکه موانع جدید بر سر راه این بخش‌ها ایجاد کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی