[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

دستگاه‌های دولتی رفع مشکلات قوانین‌ بخش خصوصی را پیگیری کنند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست استانداری فارس گفت: متولیان دستگاه‌های دولتی این استان باید مسایل و مشکلات بخش خصوصی را به دقت ارزیابی و کارشناسی کرده و در صورت نیاز به اصلاح قوانین، آیین نامه‌ها و مقررات مرتبط با این بخش، این موضوع را پیگیری کنند.به گزارش ایرنا یدالله رحمانی، پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بیان داشت: فعالان بخش خصوصی هم باید با در نظر گرفتن محدودیت‌ها و مشکلات فرا روی دولت، شیوه‌های متعادل و منطقی را برای پیگیری امور خود در دستور کار قرار دهند.
وی افزود: بخش دولتی و خصوصی با هم افزایی می‌توانند به راهکارهای متعادل و منطقی دست یابند و این شورا هم در ایجاد این هم افزایی، همدلی و همفکری بین این 2 بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. رحمانی ادامه داد: در سال‌های گذشته، موفقیت‌هایی که در بهبود شاخص‌های اقتصادی، کسب و کار و کاهش میزان بیکاری به دست آمده، حاصل این هم افزایی است.
سرپرست استانداری فارس بیان کرد: بدون تردید این همراهی و همدلی در فضایی دور از تنش و التهاب، زمینه خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم را در این استان فارس فراهم خواهد کرد.
رحمانی، همچنین خواستار ارایه پیشنهادهای کارشناسی برای رفع مشکلات موجود با همکاری اتاق بازرگانی و دستگاه‌های اجرایی ذی ربط برای پیگیری آنها در سطح ملی و استانی شد.
 از فرصت ثبت آباده به عنوان شهر جهانی منبت استفاده شود
رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ثبت منبت آباده از سوی شورای جهانی صنایع دستی اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت و ظرفیت به خوبی بهره گیریم و این صنعت را بیش از پیش به جهان معرفی کنیم.
وی، با تأکید بر لزوم دستیابی به راهکارهایی که سهم هنر منبت استان فارس را در سطح ملی و بین المللی ارتقا می‌بخشد، بیان داشت: بی شک این موضوع تأثیر بسیار مثبتی در بخش تولید و اشتغال دارد به همین سبب باید بکوشیم که رونق لازم در زمینه منبت کاری این استان، محقق شود.
همچنین در ادامه این نشست، موضوع قانون جدید بانک مرکزی در مورد چک برگشتی و تبعات آن برای واحدهای تولیدی و قیمت خرید تضمینی گندم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی