[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

امکان بازگشت CFT از مجلس به مجمع تشخیص مصلحت هست، روزنامه شیراز نوین

عضو‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:کنوانسیون بین‌المللی مقابله ‌با تأمین ‌مالی تروریسم ( CFT) در‌حال بررسی در‌مجلس است اما به زودی با اصرار مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال‌ می‌شود.
احمد وحیدی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شیراز افزود: هیئت عالی نظارت که وظیفه نظارت بر قوانین و عدم مغایرت با اصول کلی نظام را دارد با بررسی کنوانسیون بین‌المللی مقابله‌ با تأمین‌ مالی تروریسم (CFT ) به اشکالاتی در این موضوع رسید بنابراین لایحه را به مجلس فرستاد تا این اشکالات برطرف شود. 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سؤال که آیا این مشکلات امکان حل شدن داشته‌اند بیان کرد: مجلس بایستی اشکالاتی را که مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمینه عنوان کرده مورد بررسی قرار دهد و اگر امکان این که برخی از این موانع را بتوان حل کرد وجود داشته باشد نسبت به حل آن اقدام کند. 
وحیدی بیان کرد: این امکان نیز وجود داشته است که مجلس به صورت مجدد این لایحه را به مجمع تشخیص ارسال کند. 
عضو ‌مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس لایحه CFT را به این مجمع ارسال کرده ولی تاکنون این لایحه به مجمع نرسیده است و این در حالی است که کار هنوز تمام نشده و کاربررسی CFT در شورای نگهبان در حال انجام است. 
وحیدی اضافه کرد: اشکالاتی که شورای نگهبان گرفته، اشکالاتی اساسی است و این لایحه همچنان در مجلس در حال بررسی قرار دارد.  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص سند الگوی اسلامی ‌ایرانی نیز در‌ گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب، سازمان‌هایی که مخاطب این سند هستند بایستی در مورد آن اظهار نظر کنند که از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، دولت و همه دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد. 
وحیدی اضافه کرد: سند الگوی اسلامی ‌ایرانی در مرحله بررسی دستگاه‌ها است و مراکز علمی ‌به شدت در‌حال بررسی این سند هستند البته قوای سه گانه نیز در حال بررسی این سند به لحاظ قانونی‌اند. 
وی درباره نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این سند نیز گفت: این فرصت برای تمام دستگاه‌های فراهم است تا بتوانند نظر خود را ارائه کنند از این رو مجمع تشخیص نیز در حال بررسی است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب در نظر داشته‌اند این سند تا سال 1400 آماده ارائه و اجرا توسط دستگاه‌های اجرایی خواهد شد. 
سند الگوی اسلامی ‌ایرانی سندی بالادستی است که اهم مبانی و آرمان‌های پیشرفت و افق مطلوب کشور در پنج دهه‌ آینده را ترسیم کرده و قرار است از ابتدای قرن پانزدهم هجری شمسی اجرا شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی