[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: ایستادگی رمز توفیق نظام است ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: تمام موفقیت‌ها و پیشرفت‌هایی که نظام جمهوری اسلامی ‌طی 40 سال گذشته به دست آورده، در سایه ایستادگی و مقاومت رقم خورده است.
به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه هشتم آذر 97 شیراز افزود: ما مسلمانان برای حل مشکل خود در طول 200 سال گذشته 2 مسیر را در پیش گرفته ایم که یک مسیر آن بود که عده‌ای می‌گفتند برای دستیابی به پیشرفت باید با ابرقدرت‌ها و مستکبران سازش کنیم و یک مسیر هم مسیر مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان و مستکبران بود.
وی ادامه داد: در مقطعی از تاریخ ما بیش از 100 سال با ابرقدرت‌ها و مستکبران ساختیم اما هرچه ساختیم بیشتر به ضرر ما شد.
آیت الله دژکام اظهار داشت: کسانی که می‌گویند باید سازش کنیم بهتر است تاریخ مسلمانان را بخوانند، ممکن است برخی حتی این پیشنهاد را از سر خیرخواهی مطرح کنند اما قطعاً آگاهانه نیست.
نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: ما در یک مقطع ذره ای کوتاه آمدیم که نتیجه آن برجام شد و به رغم اینکه ما بر تعهدات خود پایبند بودیم آنها پایبند نماندند و نارو زدند.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در بخش دیگری از خطبه‌های نماز، ضمن گرامیداشت دهم آذرماه (1316) سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس گفت: مردم در انتخاب نماینده خود چه در قامت رئیس جمهوری و چه نماینده مجلس باید دقت کنند که سرنوشت کشور را به دست افراد توانمند و عالم بدهند.
آیت الله دژکام افزود: شهید مدرس شخصیتی آگاه و عالم به مسائل دین، کشور و زمانه خود بود و مردم باید کسانی را برای نمایندگی خود برگزینند که از این ویژگی‌ها برخوردار باشد وگرنه هر انتخابی غیر از این به ضرر خود آنها و کشور خواهد بود.
وی افزود: در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ ما نمایندگان خود را برای حضور در مجلس انتخاب می‌کنیم و اینگونه نیست که گفته می‌شود رأی کسی خوانده نمی‌شود و کذب بودن این ادعا هم ثابت شد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: امیدواریم نهادهای نظارتی شرایط را با نهایت دقت به گونه ای فراهم کنند که مردم بدانند ملاک رأی آنها است و هر کس که آرای اکثریت را کسب کند رئیس جمهوری یا نماینده مجلس خواهد شد. آیت الله دژکام افزود: اما این تکلیف ما رأی دهندگان را سنگین تر کرده است چرا که سرنوشت کشور و ملت به دست کسی می‌افتد که با رأی همه ما انتخاب می‌شود و بنابراین باید در انتخاب خود بسیار دقت کنیم.
امام جمعه شیراز، با اشاره به نهم آذر روز بزرگداشت شیخ مفید افزود: زندگی و حرکت شیراز در آن مقطع که همزمان با حکومت آل بویه بود و همچنین نحوه تأثیرگذاری این شهر در عالم اسلام باید امروز برای ما یک درس باشد.
آیت الله دژکام افزود: حوزه‌های علمیه و مراکز علمی ‌ما در شیراز زمان پهلوی لطمه‌های بسیاری خوردند و امروز آنها باید به سمت بازسازی نقش خودشان در عالم اسلام پیش بروند.
وی ادامه داد: کوتاهی‌هایی آن زمان سبب شد حوزه‌های علمیه و مراکز علمی ‌مانند مدرسه خان و مدرسه منصوریه جایگاه خود را از دست بدهند و شرایط به گونه‌ای پیش برود که گفته شود اینگونه مراکز عالم تربیت نمی‌کنند. نماینده ولی فقیه در فارس بیان کرد: این تغییر رویکرد را از مدیران کشور هم خواسته‌ایم که مراکز علمی ‌ما باید جلو دهنده عظمت علمی‌ و فرهنگ فارس و شیراز باشند که این نیازمند حمایت مدیران ملی و محلی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی