[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

اخلاق‌مداری ورزشکار را جاودانه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: ورزش ژیمناستیک ترکیبی از هیجان و هنر است.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدرعلی کامیاب که شامگاه شنبه 10آذر در مراسم تجلیل از سعیدرضا کیخا، قهرمان ملی ورزش ژیمناستیک، سخن می‌گفت، به تاریخچه شکل‌‌گیری این ورزش در یونان باستان اشاره کرد و افزود: گرچه در زمان باستان به هر ورزشی که باعث تربیت بدن می‌شد، ژیمناستیک می‌گفتند؛ اما گذشت زمان، نوین شدن ورزش‌ها و تغییر در ساختار ژیمناستیک از اهمیت این ورزش به عنوان یک ورزش پایه، کم نکرده است.
وی، یکی از راه‌های مهم توسعه ورزش قهرمانی را توجه به ورزش‌های پایه نظیر ژیمناستیک دانست و گفت: ژیمناستیک ورزشی است که درگذشته کشور ما مظلوم واقع شده بود؛ اما برنامه‌ریزی روی این ورزش جذاب، بارقه‌های امید برای شکوفایی این ورزش و خلق روزهای خوب برای آن را زنده کرده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در ادامه به افتخارآفرینی‌های «سعیدرضا کیخا» برای کشورمان اشاره کرد و با بیان اینکه «کیخا» یک قهرمان بی‌حاشیه و بااخلاق است، افزود: این ورزشکار در مسیری که برای خود ترسیم کرده است، با رفتاری معقول و مثال‌زدنی در حال حرکت به جلو است.
کامیاب، عملکرد قهرمانانی مثل «کیخا» را الگویی برای نوجوانان و جوانان ورزشکار استان دانست و با بیان اینکه محبوبیت ورزشکاران و قهرمانان زمینه‌ساز الگو شدن آنان در میان جوانان است، افزود: هر حرکت خوب قهرمان ورزشکار، موجب تکثیر میلیون‌ها حرکت خوب و رواج خصایل اخلاقی در جامعه می‌شود.
وی، اخلاق‌مداری را یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های ورزش ایران دانست و گفت: یک قهرمان ورزشی بیشتر از آنکه به جهت پیروزی‌ها و کسب مدال‌های رنگارنگ صاحب ارج و قرب شود، این اخلاق‌مداری اوست که باعث می‌شود نامش برای همیشه در اذهان مردم ماندگار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش پایانی صحبت‌هایش ابراز امیدواری کرد که «سعیدرضا کیخا» بتواند با ادامه روند کسب موفقیت‌های خود، در مسابقات مختلف جواز حضور در المپیک 2020توکیو را کسب کند.
گفتنی است «سعیدرضا کیخا» هفته گذشته موفق شد در مسابقات جام جهانی ژیمناستیک در کشور آلمان مدال تاریخی و باارزش برنز این مسابقات را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی