[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

عسگری: حمله به داور در فوتبال ایران تاکتیک شده است ، روزنامه شیراز نوین

حسین عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: معمولاً رسانه‌ها فقط به بازی‌های استقلال و پرسپولیس و داوری‌های این دو بازی توجه ویژه دارند و کمتر به قضاوت سایر مسابقات می‌پردازند. در‌حالی که یک بازی حساس بین پارس جنوبی و تراکتورسازی برگزار شد که کوپال ناظمی ‌داور این مسابقه بی‌نقص و عالی قضاوت کرد.
وی افزود: عادت کرده‌ایم فقط اشتباهات داوران را به نقد بکشیم اما بهتر است گاهی رسانه‌ها به داورانی که قضاوت‌های عالی و بدون نقص دارند بپردازند تا داوران تشویق شوند. در بازی پارس جنوبی و تراکتورسازی کوپال ناظمی ‌یک قضاوت به‌روز فوتبال را به نمایش گذاشت و هر تماس و جدالی را که در آن خطایی رخ نمی‌داد خطا اعلام نمی‌کرد. البته در یک صحنه مهدی تارتار سرمربی پارس جنوبی به‌خاطر یک خطایی که فکر می‌کرد هند است به‌شدت به داور چهارم معترض شد اما در آن صحنه هم خطای هندی اتفاق نیفتاد و بازیکن که به زمین افتاد بود دستش را برای بلند شدن به زمین گذاشت که توپ به‌دست او خورد. خود تارتار هم در نشست خبری اذعان کرد که داور قضاوت خوبی داشت. البته کنایه‌ای هم به داور زد و گفت خطاهای 50-50 را به سود حریف اعلام می‌کرد که به نظرم این حرف او درست نیست. داور یا خطا اعلام می‌کند یا خطا نمی‌گیرد.
رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد گل دوم پرسپولیس به ماشین‌سازی اظهار داشت: این گل کاملاً سالم بود و عجیب بود که کمک داور این گل را آفساید اعلام کرد زیرا صحنه سختی هم نبود و مثل بازی پرسپولیس و تراکتورسازی یک صحنه سریع اتفاق نیفتاده بود که تشخیص آفساید آن سخت باشد. می‌دانید که کمک داور اگر در یک‌چهارم ثانیه اشتباه کند مرتکب تشخیص اشتباه خواهد شد. به هر‌حال در بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی آفسایدی اعلام شد که شاید دلیلش عدم تمرکز کمک داور بود. اعلام اشتباه آفساید یا به‌دلیل جاگیری اشتباه یا عدم تمرکز کمک داور است. البته پرسپولیس در این بازی برنده شد با این حال کمک داور مرتکب اشتباه مهمی ‌شد.
عسگری در مورد دردنامه‌ای که باشگاه نساجی بعد از مسابقه با سپیدرود منتشر کرد گفت: در این بازی علیرضا فغانی داور مسابقه بود و ما صحنه مشکوکی را مشاهده نکردیم. البته کمک‌داور دوم اشتباهاتی داشت اما این اشتباهات مهم و تأثیرگذار نبودند.
وی تأکید کرد: نساجی شاید در بازی‌های گذشته از اشتباهات داوری متضرر شده باشد اما در مسابقه با سپیدرود شاهد اتفاق خاصی نبودیم. به هر حال اعتراض به داوری در فوتبال ما تبدیل به یک رسم غلط شده و حتی می‌توان گفت اعتراض به داوری تبدیل به تاکتیکی در فوتبال ما شده است. برخی از تیم‌ها تصور می‌کنند اگر داوران اعتراض نکند بازی بعدی‌شان برگزار نمی‌شود. متأسفم که در فوتبال دیواری کوتاه‌تر از داوران پیدا نمی‌شود و فقط اشتباهات داوران است که در این فوتبال دیده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی