[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

عضو هیئت علمی دانشگاه: پایتختی جوانان جهان اسلام فرصت ارزشمندی برای معرفی حقیقت دین است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: عضو هیئت علمی و رئیس مرکز پژوهش‌های فرهنگ اسلامی دانشگاه شیراز گفت: پایتختی شیراز برای جوانان جهان اسلام فرصت ارزشمندی برای معرفی حقیقت اسلام و شناساندن اسلام رحمانی و عقلانی به جوانان مسلمان و دیگر مردم دنیا است و از این رو، باید از این فرصت حداکثر بهره‌برداری صورت گیرد.
حجت الاسلام دکتر سعید رحیمیان یکشنبه افزود: پایتختی جوانان جهان اسلام فرصتی برای فرهنگسازی و ایجاد موج فرهنگی در حوزه‌های اخلاق، مفاهیم آیات قرآن، شعر و ... است و باید با برنامه‌ریزی مناسب، این برنامه بین المللی را از یک برنامه خنثی به برنامه ای تأثیرگذار تبدیل کنیم. عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز گفت: جامعه شناسان بر این باور هستند که تا فرهنگ به نهاد و نماد تبدیل نشود نمی تواند ماندگار باشد و از این رو، می‌توان با برپایی دبیرخانه دائمی «جوانان جهان اسلام و صلح» در مسیر نهادسازی گام برداریم و در این مسیر از یاد نبریم که هر هزینه ای که برای صلح پرداخت می‌شود، هزاران برابر کمتر از هزینه‌های جنگ است. وی ادامه داد: تشکیل دبیرخانه دائمی جوانان جهان اسلام و صلح در شیراز می‌تواند به ماندگار شدن فرهنگ صلح محور با تکیه بر مبانی و آموزه‌های دین اسلام منجر شود. رحیمیان اظهار کرد: جوانان جهان اسلام هم اینک از دو جهت در حال بمباران خبری هستند، یک طرف از ناحیه نیروهای تکفیری و داعش و از سوی دیگر، از بیرون جهان اسلام که می‌خواهند اسلام را دینی خشن معرفی کنند. پانزدهم مهرماه سال جاری در نشست نهایی سومین اجلاس وزرای کشورهای جهان اسلام که درشهر استانبول ترکیه برگزارشد، شهر شیراز به عنوان پایتخت جدید جوانان جهان اسلام معرفی شد. پرچم پایتختی جوانان جهان اسلام شنبه در آیین ویژه ای در مقابل آرامگاه حافظ در شیراز برافراشته شد و پس از آن، آیین رسمی تحویل این عنوان به شهر شیراز برگزارشد. 
شهر شیراز در مدت زمان یک سال پایتختی با کشورهای اسلامی در زمینه فرهنگی، هنری، ورزشی، مسابقات قرائت قرآن و چندین برنامه دیگر در ارتباط خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی