[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

ثبت رکورد گرمای هوا در چهار سال گذشته، روزنامه شیراز نوین

افزایش دمای جهانی در ۱۰‌ماه گذشته ادامه داشته و انتظار می‌رود ۲۰۱۸ رکورد چهارمین سال گرم را به خود اختصاص دهد.
به گزارش ایسنا، میانگین دما در سراسر جهان نزدیک به یک‌درجه سانتی‌گراد بالاتر از دوره پیش از صنعتی شدن بوده‌ است. تمامی ‌قاره‌های جهان تحت تأثیر شرایط نامساعد آب و هوایی بوده‌اند و ذوب شدن پهنه‌های یخ و یخچال‌های طبیعی و افزایش سطح آب دریاها همچنان ادامه دارد.
به‌گفته کارشناسان، روند گرمای جهانی غیر‌قابل چشم‌پوشی است و نشان می‌دهد که فرصت برای مقابله با تغییرات اقلیمی ‌رو به اتمام است. سازمان جهانی هواشناسی هشدار داده‌ است که با ادامه یافتن روند فعلی، تا پایان این قرن افزایش دما به سه تا پنج درجه سانتی‌گراد می‌رسد.
کشورهای جهان متعهد شده‌اند تا از افزایش بیش از دو درجه سانتی‌گرادی دما جلوگیری کنند، اما به تازگی اعلام شده که سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای به رکورد بالایی رسیده و در گزارش سازمان ملل بر لزوم افزایش سه برابری تلاش‌ها برای کاهش انتشار این آلاینده‌ها تأکید شده‌ است.
به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، بررسی‌ها نشان می‌دهد: تداوم افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای طی ۱۲سال آینده موجب می‌شود تا یکی از اهداف توافق آب و هوایی پاریس در جلوگیری از افزایش بیش از ۱.۵‌درجه سانتی‌گرادی دما محقق نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی