[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

حفاری در شیراز زانو می‌زند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: جدال همیشه حساس، نزدیک و جذاب ارژن و حفاری در لیگ برتر فوتسال ایران باز هم از راه رسید. عصر امروز در هفته نوزدهم رقابت‌ها، این دو نماینده شیراز و اهواز در سالن شهید ابوالفتحی شیراز به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
در مسابقات این فصل، هر دو تیم در جایگاه‌هایی شبیه به فصول گذشته قرار گرفته‌اند. حفاری از بالا چهارم است و ارژن از پایین! اما دیدارهای رودرروی این دو تیم، هیچ‌گاه حاکی از چنین تفاوت فاحشی نبوده است.
در سه فصل اخیر (یعنی از زمان بازگشت ارژن به لیگ برتر در سال 95) دو تیم 5بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند. حفاری دو بار پیروز میدان بوده، ارژن یک بار مقابل حریف خود به برتری دست یافته و دو دیدار نیز به تساوی انجامیده است.
نخستین بازی دو تیم در 15مرداد 95 و در اهواز برگزار شد و تیم حفاری موفق شد با نتیجه 6 بر 3 نماینده شیراز را مغلوب کند. در آن مسابقه فرهاد توکلی دو بار و فرید نمازی و پیمان حفیظی هرکدام یک بار برای حفاری گل‌زنی کردند. در سوی مقابل، میثم برمشوری، مرتضی کشاورز و محمد عیدی برای ارژن گل‌زنی کردند.
دیدار برگشت آن فصل دو تیم در شیراز، یکی از جذاب‌ترین بازی‌های تاریخ لیگ برتر به شمار می‌رود. در آن مسابقه که روز نهم دی ماه سال 95 به انجام رسید، حمیدرضا کمالی سرمربی ارژن در تصمیمی جالب، پیراهن‌های این تیم را از آبی به زرد (رنگ پیراهن اصلی حفاری) تغییر داد. او در آن زمان این حرکت را یک ترفند روحی‌روانی دانست. حفاری با پیراهن قرمز به میدان آمد و 4 بر 3 بازی را به میزبانش واگذار کرد. در آن مسابقه، ابتدا محمد بیضایی‌نژاد و رضا جوانبخت برای ارژن و شهاب طالبی و مدافع ارژن (رضا جوانبخت!) به اشتباه برای حفاری گل‌زنی کردند و بازی با نتیجه دو بر دو به 10دقیقه پایانی رسید. در ده دقیقه پایانی بازی، ارژن دو بار دیگر توسط محمد صفری و میثم برمشوری به گل رسید تا خیال هواداران از کسب سه امتیاز این مسابقه راحت شود؛ اما شهاب طالبی این اجازه را به آن‌ها نداد. او گل سوم را به ثمر رساند تا بازی تا آخرین ثانیه‌ها سخت و نفس‌گیر دنبال شود. در نهایت و در فاصله فقط 4ثانیه به پایان مسابقه، ارژنگ داریوش، دروازه‌بان چالاک آن روزهای ارژن بود که با واکنشی استثنایی مانع فروپاشی دروازه این تیم شد و پیروزی دلچسب و به‌یادماندنی برای نماینده شیراز رقم خورد.
سومین مسابقه این دو تیم، روز نهم شهریورماه سال 96 در اهواز برگزار شد. در آن مسابقه مهیج، نیمه اول با نتیجه سه بر دو به سود ارژن به پایان رسید! رضا جوانبخت، بابک سهرابی و جعفر نجفی این برتری جالب را برابر حریف اهوازی رقم زدند؛ اما در نیمه دوم همه چیز تغییر کرد و حفاری با استفاده از شیوه پاورپلی، به نتیجه رسید و با نتیجه پنج بر دو پیروز میدان شد.
دیدار برگشت فصل گذشته این دو تیم در اولین روز زمستان سال 96 در شیراز برگزار شد و به تساوی انجامید. در آن مسابقه ارژن ابتدا با گل‌های جعفر نجفی و محمد بیضایی‌نژاد از میهمانش پیش افتاد؛ اما در نیمه دوم، پیمان حفیظی و بهزاد عظیمی گل‌زنی کردند تا ارژن نتواند از پیروزی ارزشمند خود محافظت کند.
بالاخره پنجمین و آخرین دیدار دو تیم تا پیش از بازی امروز، 26مرداد امسال برگزار شد. ارژن که در اوج آمادگی قرار داشت، در شهر اهواز میهمان حریف مدعی خود بود و توانست یک امتیاز ارزشمند را با خود به شیراز بیاورد. شهاب طالبی برای میزبان و رضا جوانبخت برای میهمان گل‌زنی کردند.
اما ارژن حالا نسبت به فصل‌های گذشته و حتی بازی رفت امسال، از نظر مهره خالی‌تر از همیشه است. آن‌ها نفرات زیادی را به دلایل مختلف و بعضاً عجیبی از دست داده‌اند و حالا با تلاشی مضاعف، درصدد جبران این کمبودها هستند. حمیدرضا کمالی در خصوص وضعیت تیمش می‌گوید: شرایط فنی ما خوب است و با تمرین‌های منظم، خودمان را برای دیدار با حفاری آماده کرده‌ایم. اگر بچه‌ها از حداقلِ موقعیت‌ها استفاده کنند، شک نکنید بازی را می‌بریم. اما مشکل ما همین است که نمی‌توانیم گل بزنیم. نمی‌دانم استرس دارند یا مسئله دیگری است؛ اما داریم روی این ضعف کار می‌کنیم و امیدواریم امروز به گل برسیم.
سرمربی ارژن در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است مانند بازی دو فصل پیش به یکباره تصمیم به تغییر رنگ لباس تیمش بگیرد، گفت: اتفاقاً همین امروز در این فکر بودم (خنده). دوست داشتم این کار را بکنیم؛ اما آن‌قدر گرفتاری داریم که دیگر به این چیزها نمی‌رسیم. امیدوارم امروز با لباس اصلی‌مان آن‌ها را ببریم.
کمالی در خصوص غایبان امروز تیمش گفت: ما به تازگی محمد زارعی را از دست داده‌ایم. او که یکی از بازیکنان گل‌زن و مهم ما محسوب می‌شود، متأسفانه رباط پاره کرد و تا مدت‌ها نمی‌تواند بازی کند. جالب اینجاست که او در همان صحنه‌ای آسیب دید که داور، خطای پنالتی بازیکن شهروند ساری را نگرفت! به‌هرحال او باید عمل کند و ما در این شرایط نداشتن بازیکن، ضربه بد دیگری خوردیم. اما به جز زارعی و سایر بازیکنانی که قبلاً از دست داده‌ایم، مصدوم یا محروم دیگری نداریم. کمبود داریم، دستمان خالی‌ست؛ اما دیگر عادت کرده‌ایم و باید همین‌طور تمامش کنیم و کمتر در مورد آن صحبت کنیم. بهتر است به داشته‌هایمان نگاه کنیم تا نداشته‌هایمان.
وی در ادامه، درخصوص کیفیت تیم ملی حفاری اهواز گفت: آن‌ها یک تیم خوب، باثبات و باشخصیت هستند. بازی‌های ما و حفاری همیشه بازی‌های قشنگی از آب درمی‌آید. این تیم بازیکنان بسیار خوبی دارد که هرکدامشان می‌توانند نتیجه بازی را عوض کنند. ما برای شکست این تیم به حمایت هوادارانمان نیازمندیم. الان وضعیت تیم ارژن با اتفاقاتی که برایمان افتاده به شکلی است که هر روز نیازمان به تماشاگران بیشتر می‌شود. آن‌ها باید به سالن بیایند؛ اما نه فقط برای تماشای بازی. آن‌ها باید تیم را تشویق کنند و به بچه‌ها روحیه بدهند. تیم ما جوان است و امیدواریم خلأهایی که به لحاظ فنی داریم را با حضور تماشاگران پر کنیم.
کمالی در پایان گفت: می‌خواهم به دو نکته مهم اشاره کنم. اول اینکه ما هیچ‌وقت با تیم حفاری یا هیچ تیم دیگری مشکلی نداشته‌ایم. من از تماشاگران شیرازی خواهش می‌کنم فرهنگ شیرازی خودشان را نشان بدهند. اصلاً به تیم حریف کاری نداشته باشند و فقط تیم خودشان را تشویق کنند. این را هم بگویم که در اهواز میزبانی خیلی خوبی از ما شد و هیچ‌گونه مسئله‌ای برایمان پیش نیامد. باید این کار خوب آن‌ها را در این بازی جبران کنیم و میزبان خوبی برای حریف خود باشیم. در نهایت، امیدوارم بتوانیم سه امتیازی بازی را بگیریم. کاری که سخت است؛ اما ما هم سخت برای به دست آوردن آن تلاش خواهیم کرد.
هم‌اکنون در جدول رده‌بندی تیم گیتی‌پسند اصفهان با 46امتیاز صدرنشین است، مس سونگون با 41امتیاز دوم است و فرش‌آرا با 32امتیاز در رتبه سوم قرار دارد. حفاری اهواز با 29امتیاز چهارم است و ارژن شیراز با 20امتیاز در رتبه دهم قرار دارد.
برنامه کامل بازی‌های امروز به شرح زیر است:
* پارسیان شهر قدس - مقاومت قرچک
داوران: حسین امیری، محمد داودپور، مصطفی کرد و ابراهیم آخوندی
* شهروند ساری - اهورای بهبهان
داوران: محمدعلی ترحمی، حمیدرضا طیب طاهری، کاظم مرادی و مجتبی بختیاریان
* سن ایچ ساوه - گیتی پسند اصفهان
داوران: وحید سلیمانی، رضا پورشایگان، رضا کیامنش و میلاد امیری
* لبنیات ارژن شیراز - ملی حفاری اهواز
داوران: حمیدرضا قدسی راغب، حمید سلیمانی، محمد بیاتی و امیر مختار رودساز
* فرش آرای مشهد - شهرداری ساوه
داوران: ایمان غلامی، ولی الله رضایی، حسین توانا و مرتضی شعبانی
* مس سونگون - مقاومت البرز
داوران: رضا وثوقی، علی حجی زاده،‌هادی ترابی و علی احمدی
* آذرخش بندرعباس - سوهان قم
داوران: عبدالرحیم محمدی، مهدی کرد، میلاد مستان و روح الله مطهری.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی