[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

گلایه مدیرکل ورزش و جوانان فارس از فرمانداران استان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس به دلیل آنچه او عدم توجه لازم به برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان خواند، از فرمانداران برخی شهر‌های استان انتقاد کرد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدرعلی کامیاب با اشاره به برگزاری آخرین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان به ریاست سرپرست استانداری فارس گفت: با تصویب پیشنهاد مطرح شده در این جلسه، هر ماه یک بار ستاد ساماندهی امور جوانان در استانداری فارس تشکیل خواهد شد.
وی فارس را جزو استان‌های نخست کشور به لحاظ ارائه اقدامات کیفی در سطح کشور دانست و افزود: متأسفانه به دلیل عدم تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان در برخی شهرستان‌های استان، در ارزیابی‌های وزرات ورزش و جوانان امتیازهای بسیاری را از دست داده‌ایم.
دبیرستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس با اشاره به مصوبات این ستاد نیز گفت: مقرر شده است در ارزیابی سالانه مدیران کل اجرایی استان نیز میزان تعامل و همکاری آن‌ها با سازمان‌های مردم‌نهاد به عنوان یک عامل مؤثر در این ارزیابی لحاظ شود.
کامیاب، جمعیت جوان استان را حدود 30درصد عنوان کرد و گفت: وجود این جمعیت در استان یک فرصت طلایی است که باید قدر آن را بدانیم.
وی چشم‌انداز دولت برای سال 1400 در استان فارس را تشکیل 250سازمان مردم‌نهاد جوان اعلام کرد و گفت: فرمانداران باید شرایط را به گونه‌ای فراهم سازند تا با ایجاد انگیزه در شهرستان‌ها، جوانان راغب به راه‌اندازی سازمان مردم‌نهاد شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه به تشکیل ستاد ملی امور جوانان به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور در دو هفته گذشته اشاره کرد و افزود: این ستاد دو مصوبه خوب داشت که امیدواریم نتایج آن در تحقق چشم‌انداز دولت در حوزه جوانان نمایان شود.
کامیاب از تصویب تغییر سن جوانی در بازه 18 تا 29 به 18 تا 35 و اختصاص شناسه ملی به سازمان‌های مردم‌نهاد در این نشست به عنوان دو مصوبه خود یاد کرد و گفت: با این دو تصمیم روند تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد شتابدارتر و منظم‌تر از گذشته خواهد بود.
وی با بیان اینکه در ارزیابی سازمان‌های مردم‌نهاد، فارس در دو حوزه کارآفرینی و گردشگری به عنوان استان برتر کشور انتخاب شده، از انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت ورزش و جوانان با صندوق مهر امید به عنوان یکی دیگر از اقدامات خوب این وزارتخانه در حوزه جوانان یاد کرد و افزود: در بخش پرداخت تسهیلات به سازمان‌های مردم‌نهاد، استان فارس با بررسی 52دو طرح ارائه شده توسط سازمان‌های مردم‌نهاد و پرداخت 6میلیاردتومان تسهیلات جزو استان‌های پیشرو کشور است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی