[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

فجر در کرمان به دنبال انتقام!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: 28فروردین ماه امسال را باید یکی از تلخ‌ترین روزهای تاریخ فوتبال شیراز برشمرد. روزی که مردم آمدند و نه تنها سکوهای ورزشگاه دستغیب را پر کردند، بلکه روی دیوارها و هرجای غیرقابل نشستنی هم نشستند؛ اما نتیجه نشد آنچه باید می‌شد. فجر در آستانه کسب جواز صعود به لیگ برتر، جا زد و تماشاگرانش را ناامید کرد. آن‌ها مقابل مس کرمان شکست خوردند تا همه‌چیز را دو دستی تقدیم تیم‌های شمالی کنند.
حالا نزدیک به 8ماه از آن روز گذشته و فجر باید در کرمان به میدان برود. شاید با انگیزه انتقام! اما آیا این فجر تضعیف شده، توانایی انتقام گرفتن از یک تیم مدعی را دارد؟
هفته گذشته فجرسپاسی در سیرجان نتیجه خوبی گرفت. آن‌ها نمایش چندان دلچسبی نداشتند؛ اما همین که توانستند تیم وینگو را در زمینش متوقف کنند، نتیجه راضی کننده‌ای بود. (همین جمله اخیر عمق فاجعه را نشان می‌دهد. کار به جایی رسیده که از گرفتن یک تساوی در سیرجان! راضی هستیم)
حالا فجر از 13بازی صاحب 13امتیاز است که یکی از بدترین آمارهای تاریخ این تیم به حساب می‌آید. فقط در فصل 96-95 بود که این تیم شرایط بدتری نسبت به فصل جاری داشت. زردهای شیراز امسال در 13بازی فقط 5گل زده‌اند که بدترین عملکرد تاریخ این باشگاه محسوب می‌شود. تنها نقطه امید فجری‌ها، توانایی‌های بالا در امور تدافعی است. آن‌ها انسجام دفاعی خوبی دارند و در دروازه هم پیمان سلمانی توانسته مانند فصل گذشته نمره قبولی بگیرد. هرچند دو اشتباه عجیب او در فصل گذشته برابر ملوان و همین مس کرمان، نقش بسزایی در صعود نکردن فجر به لیگ برتر داشت؛ پیمان سلمانی بدون شک بهترین بازیکن امسال فجری‌ها محسوب می‌شود.
مس کرمان هم که تا یکی دو هفته پیش صدرنشین رقابت‌ها بود، حالا به رتبه چهارم سقوط کرده. تیم نادر دست‌نشان در 13بازی گذشته 7بار پیروز شده، سه بار شکست خورده و سه بار هم برابر حریفان خود به نتیجه تساوی رضایت داده است. آن‌ها حالا پشت سر شاهین بوشهر، سرخ‌پوشان پاکدشت و گل‌گهر سیرجان قرار دارند و احتمالاً نبرد حساس این تیم‌ها تا هفته‌های پایانی لیگ ادامه خواهد داشت.
در 5بازی اخیر مس و فجر، مس دو بار پیروز شده که هر دو پیروزی هم در شیراز رقم خورده! در طرف مقابل، فجرسپاسی در کرمان به تنها پیروزی خود (در 5بازی اخیر) دست یافته و دو بار هم دو تیم با نتیجه تساوی به کار خود پایان داده‌اند.
فجر در صورت پیروزی در بازی امروز و پیروز نشدن شهرداری تبریز در زمین اکسین که بسیار محتمل به نظر می‌رسد، می‌تواند دو پله در جدول صعود کند و در رتبه نهم جدول قرار بگیرد. اما در صورت شکست، احتمال پایین رفتن این تیم تا رتبه سیزدهم وجود خواهد داشت.
برنامه بازی‌های امروز
* اکسین البرز - شهرداری تبریز، ورزشگاه انقلاب کرج
داوران: وحید کیهانی، کمک‌ها: امید افخمی،‌ هاشم خدابنده‌لو و پیمان ساری اصلانی 
ناظر: عبدالرسول استادزاده
* مس کرمان - فجرشهید سپاسی شیراز، ورزشگاه امام علی کرمان
داوران: فرهاد امینی، کمک‌ها: محمدعلی رضایی، حمیدرضا آذرنیاد و عباس صادقی 
ناظر: مسعود فرح نیا
* شهرداری ماهشهر - گل‌گهر سیرجان، ورزشگاه شهدای ماهشهر
داوران: حسین زمانی، کمک‌ها: رحیم حاجیلو، عبدالعلی شکرگزار و میثم حیدری 
ناظر: رحیم مهرپیشه
* شاهین شهرداری بوشهر - استقلال جنوب تهران، ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر
داوران: شاهو اصلانی، کمک‌ها: عدنان پیروی، مرتضی هوشیار و عبدالنبی پورخلف
ناظر: مسعود مرادی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی