[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دوشنبه سیاه در انتظار فوتبال ایران؟، روزنامه شیراز نوین

۱۵‌آذر آخرین روز حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال بوده، اما به‌جز ساکت هنوز هیچ بازنشسته دیگری از سمت خود استعفا نکرده است و باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی خواهد افتاد. پنج‌شنبه سایت فدراسیون فوتبال اعلام کرد در راستای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها محمد‌رضا ساکت، دبیرکل از سمت خود استعفا کرده است! به دنبال این استعفا ابراهیم شکوری که پیش از این معاون دبیرکل بود، به‌عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب شد. خبر ورزشی مى‌نویسد‌: بعد از این انتصاب سایت‌ها و خبرگزاری‌ها تحلیل کردند که برکناری محمد‌رضا ساکت باید با نظر اعضای هیئت‌رئیسه انجام می‌شده است. شاید در آخرین نشست هیئت‌رئیسه این اتفاق صورت گرفته باشد. هر چند خبر آن به‌طور رسمى ‌اعلام نشد. البته باید به این نکته اشاره کرد محمد‌رضا ساکت از سمت خود استعفا کرده و برکنار نشده است. از سویی نظر‌ها بر این بود که ابراهیم شکوری نمی‌تواند دبیرکل شود، چون ۱۰‌سال سابقه مدیریت ندارد. این درست است، چون قانون است، اما باید به این نکته اشاره داشت که ابراهیم شکوری دبیرکل نشده است و اصلاً نمی‌تواند دبیرکل شود. او سرپرست موقت دبیرکلی است و تا زمان برگزاری مجمع عمومى‌و انتخاب دبیرکل جدید ابراهیم شکوری عهده‌دار این سمت خواهد بود. 
پنج‌شنبه یک شایعه جدی هم در سایت‌های خبری مطرح شد مبنی بر این‌که مهدی تاج از سمت خود استعفا کرده و محمود شیعی جانشین او شده است! این خبر البته بعد از یک ساعت از روی سایت‌ها برداشته شد و مدیر‌عامل باشگاه پیکان هم خبر را تکذیب کرد. براساس نقشه راه تعیین شده از سوی وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک قرار است مهدی تاج با استفاده از ماده۶۰ در فدراسیون فوتبال باقی بماند و اعضای بازنشسته هیئت‌رئیسه از سمت خود استعفا کنند که فعلاً این اتفاق صورت نگرفته است. شاید چگونگی اجرای این قانون مهدی تاج را دچار سردرگمى‌کرده است به‌خصوص که اعضای بازنشسته هیئت‌رئیسه انتظار دارند از سوی مهدی تاج حمایت شوند!
مجلس شورای اسلامى ‌که بر اجرای این قانون در فدراسیون‌های ورزشی به‌خصوص فدراسیون فوتبال نظارت ویژه‌ای دارد، به صراحت گفته اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال که بازنشسته هستند، نمی‌توانند با دریافت یک‌سوم حقوق یا پست مشاوره به کار ادامه دهند! آن‌ها موظف هستند که از سمت خود استعفا دهند و ماندن آن‌ها در فدراسیون فوتبال از ۱۵‌آذر به بعد جرم محسوب می‌شود و دستگاه قضایی می‌تواند علیه آن‌ها اعلام جرم کند. ضمن این‌که پرداخت حقوق به افراد بازنشسته خلاف قانون است و امضای آن‌ها نیز معتبر نیست!
۱۵‌آذر آخرین روز حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال بوده، اما به جز ساکت هنوز هیچ بازنشسته دیگری از سمت خود استعفا نکرده است و باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی خواهد افتاد. مهدی تاج طبق روال پنج‌شنبه در فدراسیون فوتبال حاضر نشد. تنها راه برون‌رفت از این بحران استعفای دیگر اعضای بازنشسته هیئت‌رئیسه است و این‌که اعلام شود مجمع عمومى ‌فدراسیون فوتبال ۲۱‌روز بعد برگزار می‌شود. 
فیفا به دقت اتفاقات را رصد می‌کند. فیفایی‌ها شنبه و یکشنه تعطیل هستند و اولین واکنش آن‌ها به اتفاقات فوتبال ایران روز دوشنبه خواهد بود و اگر اعضای هیئت‌رئیسه از سمت خود استعفا نکنند و شاهد عزل آن‌ها از سوی مقامات بالادستی باشیم، بی‌شک دوشنبه سیاه در انتظار فوتبال ایران خواهد بود. هر چند براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال حق با اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال است، اما به منظور جلوگیری از تعلیق فوتبال ایران همه انتظار دارند علی کفاشیان، حیدر بهاروند، عبدالکاظم طالقانی و... از سمت خود استعفا کنند. فدراسیون فوتبال چند بازنشسته دیگر هم در ترکیب کادر مدیریتی خود دارد که می‌توان به غلامحسین زمان‌آبادی مشاور فرهنگی، داود رفعتی رئیس دپارتمان داوری و... اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی