[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

سناریوی وزیر ورزش برای جلوگیری از تعلیق فوتبال، روزنامه شیراز نوین

بعد از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام وزیر ورزش پاسخ نامه‌ای که فوتبالی‌ها درباره آن‌ها حرف می‌زنند را داد و اعلام کرد تاج، مشکلی برای ماندن در رأس فدراسیون فوتبال ندارد؛ البته به شرط جدایی بازنشسته‌های دیگر.
این روزها بحث جدایی یا ماندن بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال به دغدغه اصلی اهالی این رشته تبدیل شده و در آستانه جام ملت‌های آسیا، خیلی نگران تعلیق فوتبال هستند. در چنین شرایطی، همه منتظر اعلام موضع رسمی وزارت ورزش و جوانان بودند که مسعود سلطانی‌فر، بعد از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام به صورت صریح در این‌باره حرف زد.
سلطانی‌فر برای اولین بار به صورت رسمی، موضع خود درباره بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال را اعلام کرد. او گفته مهدی تاج مشکلی برای ادامه فعالیت در فوتبال ندارد؛ اما 5عضو هیئت رئیسه و سایر بازنشسته‌ها باید پست خود را ترک کنند.
این صحبت‌های سلطانی‌فر را بخوانید: «آقای تاج که تلاش خوبی داشتند و از جانبازان دوران دفاع مقدس هستند، با استفاده از ماده 60 قانون جامع خدمات ایثارگران می‌تواند به کار خود در فدراسیون ادامه دهد و این موضوع در حال پیگیری و انجام مراحل اداری و اجرایی است و در مورد سایر بازنشستگان فدراسیون هم تغییراتی را در دبیر کلی شاهد بودیم که جا دارد از زحمات دلسوزانه آقای ساکت تشکر کنم و درباره سایرین هم به زودی مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در چارچوب اساسنامه تصمیمات مقتضی و قانونی راخواهد گرفت؛ ولی در هرصورت از همه انتظار دارم منافع ملی را رعایت کنند.»
با این حرف‌ها حالا مشخص شد که سناریوی مدنظر وزیر ورزش بقای مهدی تاج و جدایی بازنشسته‌های دیگر فوتبال است. علی کفاشیان، فریدون اصفهانیان، محمود اسلامیان، حیدر بهاروند و کاظم طالقانی 5عضو هیئت رئیسه فدراسیون به علاوه چند رئیس دپارتمان و کمیته که بازنشسته هستند با شرایط کنونی باید سمتشان را ترک کنند.
از سوی دیگر، این صحبت‌های سلطانی‌فر به نوعی پاسخ به نامه‌ای است که رئیس و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بارها در روزهای اخیر درباره‌اش حرف زدند؛ نامه‌ای که طبق آن از وزیر ورزش خواستار اعلام موضع شفاف درباره بازنشسته‌های فوتبال شده بود و حالا سلطانی‌فر صراحتاً رأی به بقای تاج و رفتن سایر مدیران بازنشسته داده است.
البته که انتظار مهدی تاج از سلطانی‌فر ماندن اعضای هیئت رئیسه منفصل از شغل‌های دیگر است؛ اما سلطانی‌فر با توجه به فشاری که از طرف مجلس و قوه قضاییه به او وارد شده، مخالف ادامه فعالیت 5عضو هیئت رئیسه است. به همین خاطر قرار است جلسه‌ای میان سلطانی‌فر و مهدی تاج برگزار شد تا به توافق نهایی در این‌باره دست پیدا کنند.
از آنجا که بحث بازنشستگی و ترس از تعلیق فوتبال در آستانه جام ملت‌های آسیا به دغدغه اصلی فوتبال‌دوستان در روزهای اخیر تبدیل شده، حالا که ماندن تاج بلامانع عنوان شده، امیدوار هستیم رئیس فدراسیون فوتبال سناریویی که وزیر ورزش طراحی کرده را بپذیرد و بدون پافشاری روی ماندن اعضای هیئت رئیسه کار خود را در راستای پیشرفت و موفقیت فوتبال دنبال کند.
بی‌تردید اگر تاج بدون پافشاری روی موضع خود در راستای تزریق خون تازه به فوتبال تلاش کند، می‌تواند شوکی مثبت به تیم ملی در آستانه جام ملت‌های آسیا بدهد و از طرفی، حال مردم فوتبال‌دوست هم در فاصله یک ماه تا جام ملت‌های آسیا خراب نمی‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی