[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

علی دایی: طارمى‌می‌تواند آقای گل آسیا شود، روزنامه شیراز نوین

علی دایی معتقد است تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن اگر در مراحل قبل از فینال جام ملت‌های آسیا با هم بازی نکنند، بیشترین شانس را برای رسیدن به این مرحله دارند.
علی دایی در گفت‌وگو با سایت رسمى‌ کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، درباره مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ اظهار داشت: فکر می‌کنم ژاپن مدعی قهرمانی رقابت‌هاست، اما ایران در سطح بسیار خوبی قرار دارد و آماده ارائه بازی‌های خوب در این مسابقات است. امیدوارم به فینال جام ملت‌های آسیا برسیم.
وی با تمجید از عملکرد ژاپن در جام جهانی‌۲۰۱۸ گفت: ژاپن در روسیه نشان داد که می‌تواند عالی بازی کند و بسیار پیشرفت کرده است. اگر ایران و ژاپن در مراحل قبل از فینال با هم بازی نکنند، بیشترین شانس را برای بازی مقابل هم در این مرحله دارند. تیم ملی ایران در دو‌، سه سال گذشته، واقعاً پیشرفت کرده است. بازیکنان مدت زیادی کنار هم بازی کرده‌اند و درک خوبی میان آنها وجود دارد.
ملی‌پوش پیشین تیم ملی ایران که با ۱۴‌گل زده، آقای گل تاریخ مسابقات جام ملت‌های آسیاست، در‌خصوص مهاجمان تیم ملی ایران تصریح کرد: فکر می‌کنم اگر به فینال رقابت‌ها برسیم، علیرضا جهانبخش یکی از مهره‌های کلیدی ما خواهد بود. سامان قدوس دیگر بازیکنی است که می‌تواند عملکرد خوبی در جام ملت‌های آسیا داشته باشد.
دایی ادامه داد: اگر مهدی طارمى‌ در پُست همیشگی خود در نوک حمله ایران بازی کند، می‌تواند آقای گل مسابقات شود، اما این به تاکتیک‌های سرمربی تیم مربوط است. مهاجمان خوب دیگری در آسیا هستند که برای کسب این عنوان (آقای گلی جام ملت‌های آسیا) با هم رقابت می‌کنند. سردار آزمون هم مهاجم خیلی خوبی است که در سال‌های آینده می‌تواند در تیم‌های بزرگ اروپایی بازی کند.
وی در مورد این‌که ۴۳‌سال از آخرین قهرمانی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا مى‌گذرد خاطرنشان کرد: دلایل زیادی وجود دارد که چرا در این سال‌های طولانی به قهرمانی آسیا نرسیده‌ایم. مثلاً ما در مسابقات سال ۱۹۹۶ امارات باید قهرمان می‌شدیم، اما در ضربات پنالتی مقابل عربستان شکست خوردیم که من یکی از پنالتی‌ها را از دست دادم. فکر می‌کنم بهترین بازی‌های ما در سال ۱۹۹۶ بود. جایی که به مقام سوم مسابقات رسیدیم و شایسته قهرمانی بودیم. بسیار خوب بازی کردیم و بدشانس بودیم که به قهرمانی نرسیدیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی