[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

نمایشگاه گردشگری پارس با رویکرد گردشگری مذهبی و سلامت، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوینپیمان کشاورز
Peyk59@gmail.com

دهمین نمایشگاه گردشگری پارس میزبان جشنواره تاریخی، فرهنگی محور ساسانی با رویکرد معرفی آثار تاریخی و میراثی به ثبت رسیده در محورهای سروستان، فیروزآباد و کازرون با هدف معرفی ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری برگزار می‌شود و در راستای بهره‌مندی بیشتر استان فارس از منافع این نمایشگاه، موضوع رونق گردشگری در محور تازه به ثبت رسیده ساسانی به جد دنبال خواهد شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در نشست خبری دهمین نمایشگاه گردشگری پارس با اعلام خبر فوق محوریت اصلی این نمایشگاه را توریسم سلامت، گردشگری مذهبی اعلام کرد و گفت: این دور از نمایشگاه از ٢١الی ۲۴ آذرماه و با حضور حداقل شش کشور و ٩ استان و یکی از مناطق آزاد تجاری در محل دائمی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه در این نمایشگاه زنجیره گردشگری سلامت، دفاتر خدمات مسافرتی، ایرلاین‌ها و هتلداران حضور خواهند داشت، افزود: نشست‌های علمی و تخصصی در چهار محور هتلداری، دیجیتال، اقتصاد گردشگری سلامت، استراتژی بازاریابی و مهندسی ارزش در گردشگری از دیگر رویدادهایی است که در حاشیه این نمایشگاه پیش‌بینی و تعریف شده است. امیری ادامه داد: در این نمایشگاه آژانس‌های مسافرتی از کشورهای ترکیه، عمان، امارات، اندونزی، هند و سنگاپور حضور خواهند داشت. وی همچنین یادآور شد: استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، همدان، مرکزی، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، سمنان و منطقه آزاد چابهار در این نمایشگاه حضور فعالانه خواهند داشت. 
مدیرکل میراث فرهنگی فارس از حضور بیش از ٣٠ نماینده مجلس برای حضور در نمایشگاه خبر داد و گفت: حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در این نمایشگاه نشان سطح بالای کیفی و اهمیت این نمایشگاه در سطح ملی و بین‌المللی دارد. امیری جذب گردشگر خارجی و توسعه گردشگری داخلی را یکی از مهمترین اهداف نمایشگاه گردشگری پارس ذکر کرد و گفت: به دنبال این هستیم تا در این نمایشگاه فرصت معرفی داشته‌های هنری، صنایع دستی و شرایط فروش آنها را فراهم کرده و برای رونق آنها گام‌های بلندی برداریم. 
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس همچنین در بخش دیگری از این نشست گفت: طی 8 ماه منتهی به ابتدای آذر امسال، چهار میلیون 507 هزار و 828 گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی در این استان بازدید کرده‌اند. امیری تصریح کرد: مجموعه حافظیه با بیش از 1 میلیون و 230 هزار نفر در صدر بازدیدهای گردشگران و مجموعه‌های سعدیه و میراث جهانی تخت جمشید در جایگاه‌های بعدی این بازدیدها قرار دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی