[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

توقف سرمایه‌فروشی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی‌ شهر شیراز گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد شهرداری شیراز موفق شده در یک سال گذشته کمترین فروش املاک نسبت به گذشته را تجربه کند.
به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، «سینا بنی زمانی» در جلسه این هفته کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی‌ شهر شیراز با اعلام این خبر گفت: به رغم نیاز و تنگناهای مالی شهرداری شیراز، سعی شده از سرمایه‌فروشی جلوگیری شود و به سمت دیگر ردیف‌های تأمین مالی حرکت کند. شهرداری شیراز با اجرای سیاست کاهش فروش و واگذاری املاک توانسته سهم درآمدی خود از فروش املاک در هشت ماه نخست سال را به رقم ۳۸ میلیارد تومان کاهش دهد و معادل ۳۵میلیارد تومان نسبت به تهاتر املاک با بستانکاران اقدام کند.
بنی‌زمانی ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی سامانه شفافیت بزودی لیست کلیه فروش املاک و نحوه واگذاری ازسوی شهرداری به اطلاع شهروندان رسانده شود.
بنی‌زمانی خاطرنشان کرد: ورود شهرداری در گذشته به موضوع سرمایه‌گذاری مثل ساخت مراکز تجاری اقدام اشتباهی بود و حتماً باید بخش خصوصی با هدف سرمایه‌گذاری ورود کند و شهرداری نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد.
عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز افزود: برای شورای شهر شیراز کیفیت بازاریابی و فروش و دقت نظر در مراحل قیمت‌گذاری و انجام تشریفات قانونی مهم است تا زیانی به سرمایه شهر وارد نشود.
به اعتقاد بنی زمانی بازاریابی مهمترین ابزار کیفی سازی جذب سرمایه‌گذار بوده و شورای شهر علاقمند است شیوه‌های عملیاتی بازاریابی و ارائه پروژه‌های سرمایه‌گذاری را برای بررسی بیشتر در اختیار داشته باشد.
وی ادامه داد: از شهرداری شیراز خواسته‌ایم تا قبل از پایان سال برنامه اجاره داری و بهره‌برداری از اماکن و ظرفیت‌های در اختیار را به شورای شهر شیراز جهت بررسی بیشتر و تصویب ارسال کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی