[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

رعایت نظم و انضباط اداری پایه و اساس خدمت است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در سفر یک روزه به حوزه قضایی جهرم از شعب دادگاه و دادسرای شهرستان جهرم و همچنین دادگاه عمومی ‌بخش خفر بازدید کرد.
 به گزارش روابط عمومی ‌دادگستری استان فارس این سفر یک روزه که در راستای جمع‌بندی نتایج بازرسی از حوزه قضایی جهرم انجام شد رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از تلاش یک هفته‌ای هیئت بازرسی بر  تلاش خالصانه همه کارکنان مجموعه در راستای انجام وظایف اداری و رسالت سازمانی بخصوص در جهت پاسخگویی به مردم و ارائه خدمات قضایی تأکید کرد.
دکتر علی القاصی با بیان اینکه جدی ترین و سازمان یافته‌ترین نوع  نظارت در مجموعه قضایی اعمال می‌شود بیان داشت: بازرسی‌ها در قالب هیئت‌های موضوع ماده 28 آیین نامه نحوه بازرسی و ارزیابی رفتار و عملکرد قضات، هیئت موضوع حقوق شهروندی و بازرسی شوراهای حل اختلاف استان طبق برنامه مدون در سراسر استان  و در طول سال درحال اجراست که حضور هیئت بازرسی در حوزه قضایی جهرم نیز در همین راستا می‌باشد.
وی هدف از بازرسی‌ها را بهبود خدمات رسانی و رفع مشکلات احتمالی و همچنین فرصت مناسب در جهت تبدیل نقاط ضعف به نقاط قوت ارزیابی کرد و افزود: با توجه به اینکه بازرسی‌ها هم ابعاد کمی ‌و هم ابعاد کیفی را دربرمی‌گیرد لذا موقعیت مناسبی برای اصلاح امور ایجاد می‌نماید.
رئیس شورای قضایی استان فارس در ادامه با تأکید بر رعایت نظم و انضباط اداری این امر را پایه و اساس خدمت دانست و خاطرنشان کرد: نظم و انضباط اداری در محیط کار نیز توسط هیئت‌های بازرسی  رصد و بررسی  خواهد شد البته این امر نافی مسئولیت‌های مدیریتی رؤسای حوزه‌های قضایی در امر نظارت بر زیرمجموعه نخواهد بود.
وی در ادامه بر اجرای دقیق دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری تأکید و بیان داشت: برنامه مجموعه قضایی با استناد به دستورالعمل و بخشنامه‌های لازم الاجرا در این خصوص رویکرد کاهشی است بنابراین وضعیت همه محکومین جرائم مالی مالی غیر عمد و مهریه در چارچوب مفاد دستورالعمل‌های موجود به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه بر تشکیل دبیرخانه پرونده‌های مهم در حوزه‌های قضایی تأکید کرد و تصریح کرد: لازم است قضات  در مواجه با پرونده‌های مهم و حساس موضوع را با جدیت و روحیه مطالبه‌گری دنبال نمایند چرا که مسئولیت تأمین امنیت و برقراری نظم در جامعه برعهده ماست بنابراین با جدیت و حساسیت بیشتر در این خصوص زمینه تقویت اعتماد عمومی ‌نسبت به مجموعه قضایی را فراهم نمائید.
القاصی در ادامه ضمن تأکید بر حُسن برخورد با مراجعان، مسئله تکریم ارباب رجوع را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان ساخت: هرچند مشغله و تراکم کار در مجموعه قضایی زیاد است اما این امر هرگز دلیل موجهی جهت برخورد نامناسب با مراجعان نیست و  با جدیت مسئله تکریم ارباب رجوع و نحوه برخورد با مراجعان مورد توجه مدیریت ارشد قضایی استان و از شاخص‌های مهم بازرسی است.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه بر تعیین تکلیف پرونده‌های مطرح در دادگاه‌های کیفری یک، تقویت شوراهای حل اختلاف در جهت به صلح و سازش رساندن پرونده و افزایش آمار مصالحه تعیین تکلیف اموال توقیفی در حوزه قضایی و نظارت دقیق بر اوقات رسیدگی‌ها تأکید کرد.
دکتر القاصی همچنین خواستار افزایش درصد ابلاغات الکترونیک در حوزه قضایی شد و تأکید کرد به کارگیری بیشتر سامانه‌های الکترونیک بخصوص در امر ابلاغ علاوه بر رضایتمندی بیشتر ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی افراد، دقیق‌تر انجام شدن امورات قضایی را در پی خواهد داشت.
گفتنی است در این سفر یک روزه رئیس کل دادگستری استان فارس با حضور در آرامگاه مرحوم آیت‌الله سید حسین آیت‌الهی امام جمعه فقید جهرم و مرحوم علی محسن نیا قاضی فقید دادگاه تجدید نظر استان ضمن قرائت فاتحه برای آنان طلب رحمت و غفران الهی نمود.
همچنین در بدو ورود رئیس کل دادگستری استان به شهرستان جهرم ساختمان مهمانسرای دادگستری این شهرستان نیز افتتاح شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی