[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعات بیمارستانی در کلان‌منطقه ۵ کشور، روزنامه شیراز نوین

نخستین نشست معاونان درمان و مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه پنج کشور، با موضوع یکپارچه‌سازی HIS‌ها، اشتراک‌گذاری اطلاعات بیماران ارجاعی و راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت، به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه با اعلام این خبر گفت: ماهانه حدود ۲۵۰ بیمار از استان‌های هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی لار، گراش، فسا و جهرم به شهر شیراز ارجاع داده می‌شوند.
 دکتر «عبدالخالق کشاورزی» با اشاره به هزینه بالای انجام آزمایش‌ها و خدمات پاراکلینیک در بیمارستان مبدأ، افزود: زمانی که بیماران به بیمارستان مقصد منتقل می‌شوند، به دلیل در دسترس نبودن مستندات این خدمات برای پزشک، بیمار مجبور به تکرار انجام خدمات در بیمارستان مقصد است، بنابراین با ایجاد بانک اطلاعاتی، پرونده بیماران ارجاعی به کمک سیستم HIS منتقل و در بیمارستان مقصد در اختیار پزشک معالج قرار می‌گیرد که این امر باعث تسریع در دسترسی به خدمات ارائه شده به بیمار و جلوگیری از هدررفت منابع سلامت کشور می‌شود. او این اقدام را گام بسیار مهمی ‌به سوی هدف بزرگتر تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دانست و اظهار امیدواری کرد که با طراحی و ایجاد زیرساخت یکسان از سوی مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با در اختیار قرار دادن این مهم به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور، بتوان گام مهمی ‌در مسیر ارائه هرچه بهتر خدمات سلامت به مردم استان فارس و استان‌های همجوار برداشت. دکتر کشاورزی، از راه‌اندازی این خدمت جدید تا پایان آذر سال جاری در دانشگاه‌های علوم پزشکی فسا، لارستان و گراش و تا پایان سال برای تمامی ‌دانشگاه‌های کلان منطقه پنج کشور خبر داد.
دکتر «سیدهدایت الله فقیه»، مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اعلام این موضوع که مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری لازم برای اجرای این طرح در تمامی‌دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه پنج کشور است، ابراز امیدواری کرد تا با حمایت‌های ویژه وزارت بهداشت و درمان، این طرح طبق زمانبندی اعلام شده به نتیجه رسیده و مردم جنوب کشور از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی