[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

مشکلات با برنامه‌ریزی حل می‌شود نه با اعتبارات، روزنامه شیراز نوین

تلاش دهیاران برای درآمدزایی مهم‌ترین ملاک عملکرد آنان محسوب می‌شود و در این راه اعضای شوراهای اسلامی ‌بایستی این موضوع را به عنوان اصلی‌ترین معیار انتخاب دهیار قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در جمع دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی‌ بخش کوار با بیان مطلب فوق نیاز امروز دهیاری‌ها را شناخت و اولویت‌بندی مشکلات روستاها عنوان کرد و گفت: درحال حاضر مسئله مهم توجه به ضرورت‌ها و نیازهای روستاهاست و دهیار و شورای خوب کسی است که نیازهای منطقه خود را شناخته و بتواند براساس ضرورت آنها را طبقه‌بندی کند. سید کمال پاک‌فطرت با تأکید بر وجود مشکلات متعدد در روستاهای استان تکیه صرف بر کمک دولت را اشتباهی بزرگ از سوی دهیاران خواند و گفت: دولت در حد توان خود کمک‌های لازم را دارد و گاهی هم فراتر از حد توان اعتبارات مورد نظر را به دهیاری‌ها اختصاص داده است اما این که نگاه دهیار و شورا برای رفع مشکلات تنها به کمک‌های دولت باشد اشتباه است. مدیر کل امور روستایی استانداری فارس با اشاره به میزان کمک‌های ارایه شده از سوی دولت به دهیاری‌ها گفت: از سال ۸۲ که آغاز تشکیل شوراها و دهیاری‌های روستاها بوده تاکنون بیست هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت در اختیار دهیاران کل کشور قرار گرفته که ۱۵هزار میلیارد آن از سال ۹۲ به بعد بوده که نشان‌دهنده میزان توجه دولت تدبیر و امید به مسئله روستاها و دهیاری‌هاست. پاک‌فطرت تصریح کرد: علیرغم همه کمک‌های انجام‌گرفته دهیاران می‌بایست به این نکته توجه کنند که حل مشکلات تنها با نگاه به کمک‌های اینچنینی امکان‌پذیر نخواهد بود و نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر برای درآمدزایی از سوی آنان است چرا که در غیر این صورت هیچ توفیقی در پیشرفت اهداف دهیاری‌ها نخواهیم داشت. وی افزود: چنانچه بنا بر این بود که دولت تمام هزینه‌ها را پرداخت کند بدون شک این بودجه را در اختیار فرمانداران و بخشداران قرار می‌داد تا کارها پیش برود اما هدف از تشکیل شوراها و دهیاری‌ها انجام امور توسط مردم بوده است.
پاک‌فطرت همچنین با تأکید بر لزوم اولویت‌بندی مشکلات روستاها از سوی دهیاران گفت: امروز مشکل اصلی، معیشت روستاییان است و دنبال کردن پروژه‌های عمرانی همچون آسفالت نمی‌تواند حلال مشکلات روستاییان باشد.وی افزود: درحالی که امروز بخش زیادی از روستاییان به واسطه بحران آب و خشکسالی‌ها تنها از راه یارانه‌ها ارتزاق می‌کنند هزینه کردن اعتبارات دولتی در زمینه آسفالت به جای راه‌اندازی مشاغل خرد ظلم به این قشر زحمتکش و ممتاز کشور است. مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری در ادامه بحران آب را زنگ خطری جدی برای بخش روستایی استان دانست و گفت: امروز زنگ خطر در زمینه آب به صدا درآمده و کار از بحران رد شده است و ما باید به فکر مسئله آب باشیم چرا که این مسئله بسیار مهم است و هرچقدر کوچه و خیابان را آسفالت کنید وقتی آب نباشد کسی در منطقه باقی نمی‌ماند. وی از دهیاران و اعضای شوراها خواست تا با توجه به اولویت اصلی امروز شهرستان‌ها مبنی بر مسئله آب هرچه سریع‌تر برای حل این معضل راهکار و پیشنهادات خود را ارایه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی