[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

درخشش خیره‌کننده آبی‌ها در ابوالفتحی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: 
تیم ارژن شیراز در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتسال ایران به یک پیروزی عالی دست یافت. این تیم دیروز در سالن شهید ابوالفتحی میزبان حفاری اهواز (تیم چهارم جدول) بود و در پایان با نتیجه قاطع و دور از انتظار پنج بر صفر میهمان خود را در هم کوبید.
در این بازی که از ساعت 16 آغاز شد، حمیدرضا کمالی این نفرات را در ترکیب 12 نفره ارژن قرار داده بود:‌ هادی جعفری (دروازه بان اصلی) رضا جوانبخت (کاپیتان) مصطفی فخری، جعفر نجفی، سیدعلیرضا موسوی، اسحاق سورغالی، مهدی زاهدی، حمید قهرمانی، داوود خسروی، ابراهیم فرامرزی، سلمان عزیزی و مجتبی بذرافشان (دروازه بان ذخیره)
بازی با حملات اندک و نه چندان خطرناک از سوی دو تیم آغاز شد اما به یکباره این جعفر نجفی بود که از غافلگیری خط دفاعی حریف استفاده کرد و با یک شوت پای چپ زیبا توپ را به گوشه بالای دروازه حفاری چسباند. با این گل که پیش از به پایان رسیدن دقیقه چهارم مسابقه به ثمر رسید، ارژن خیلی زود در مسیر پیروزی قرار گرفت.
در ادامه حفاری فشار زیادی به دروازه ارژن وارد کرد و دو فرصت بسیار خطرناک گلزنی را در دقایق 5 و 7 از دست داد. ارژن هم در ضد حملات خطرناک نشان می‌داد و در دقایق 10 و 12 مهدی زاهدی دو موقعیت پیاپی را از دست داد. در دقیقه 17 مسابقه، مصطفی فخری موقعیت عالی گلزنی را از دست داد و توپ او با برخورد به دروازه بان راهی کرنر شد، اما همین کرنر با ضربه زمینی رضا جوانبخت به پشت محوطه حفاری ارسال شد و جعفر نجفی با ضربه محکم پای چپ توپ را به وسط دروازه حفاری کوبید تا اندوخته‌های تیم کمالی دو برابر شود. در سه دقیقه پایانی نیمه نخست، حفاری موقعیت‌هایی روی دروازه ارژن ایجاد کرد اما نتوانست به گل برسد و نیمه اول با دو گل به سود ارژن به پایان رسید.
در نیمه دوم ارژن خیلی زود حمله کرد و می‌توانست  با ضربه اسحاق سورغالی به گل برسد اما این ضربه را مدافعان حریف راهی کرنر کردند. در دقیقه 23 گل سوم هم به ثمر رسید. همکاری موسوی و نجفی باعث شد توپ به حمید قهرمانی برسد. او خیلی زود فخری را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد و فخری با تیزهوشی و در میان بهت بازیکنان حفاری، با یک ضربه پشت پای آرام توپ را به گوشه دروازه فرستاد تا حساب کار سه بر صفر شود.
حفاری که نشانی از یک تیم بالای جدولی نداشت و تحت تأثیر تلاش بی وقفه بازیکنان ارژن قرار گرفته بود، نمی‌توانست فشار زیادی به دروازه میهمان وارد کند. در دقیقه 28 مسابقه سه موقعیت خطرناک گلزنی روی دروازه‌ها ایجاد شد. ابتدا حرکت فوق‌العاده فخری باعث باز شدن دفاع حفاری شد اما ضربه نهایی او را دروازه بان دفع کرد. در برگشت یک موقعیت عالی نصیب حفاری شد که با دفاع جانانه چند بازیکن ارژن این موقعیت هم دفع شد و در برگشت همان توپ، ضد حمله سریع نجفی با پاس عرضی او همراه شد اما تکل قهرمانی به توپ نرسید و این فرصت طلایی از دست رفت. در ادامه و در دقایق 31 و 32 سه موقعیت عالی دیگر برای ارژن ایجاد شد اما زاهدی و نجفی (دوبار) در زدن گل ناکام ماندند. 
حفاری از دقیقه 33 به پاورپلی روی آورد و خیلی زود هم می‌توانست به نتیجه برسد اما‌هادی جعفری مانع از فروپاشی دروازه ارژن شد. حفاری از این شیوه بازی به نتیجه نرسید و ارژن با اداره کردن بازی، نتیجه را حفظ کرد. در نهایت و در حالی که کمتر از دو دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود، رضا جوانبخت کاپیتان ارژن گل چهارم تیمش را هم به ثمر رساند. مصطفی فخری با حرکات تکنیکی بازیکنان حریف را از پیش رو برداشت و با پاس خود مهدی زاهدی را صاحب توپ کرد. زاهدی هم با پشت پا توپ را جوانبخت رساند و او با ضربه‌ای دقیق توپ را به گوشه بالای دروازه چسباند.
با این گل خیال همه بابت تثبیت پیروزی راحت شد اما این پایان کار نبود. در دقیقه 40 مصطفی فخری با دروازه‌بان تک به تک شد اما نتوانست توپ را تبدیل به گل کند. او به سختی توپ را به علیرضا موسوی رساند و این بازیکن دونده و متعصب با ضربه ای زمینی گل پنجم را به ثمر رساند. در نهایت این بازی درحالی با 5 گل به سود ارژن به پایان رسید که سالن شهید ابوالفتحی تماشاگر کمتری نسبت به بازی‌های گذشته در خود جای داده بود. سه امتیازی که ارژن گرفت این تیم را 23 امتیازی کرد و با یک پله صعود، در رتبه نهم قرار داد.  ارژن در هفته بیستم لیگ برتر فوتسال، روز شنبه هفته آینده در کرج به مصاف مقاومت البرز خواهد رفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی