[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

مدیرکل راه‌آهن فارس: واردات مواد اولیه با راه‌آهن امکان‌پذیراست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه‌آهن استان فارس گفت: واردات مواد اولیه وارداتی شرکت‌‌های فارس از طریق ریل به استان امکان‌پذیر است و ما در این زمینه با چین در حال مذاکره هستیم.
غلامحسین ولدی، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش بازرگانی بین‌الملل راه‌‌آهن فارس برای ورود مواد اولیه شرکت‌ها و واحدهای صنعتی فارس از چین در حال مذاکره است و منتظر تعیین قیمت حمل توسط کانتینر از چین به شیراز هستیم.
وی با بیان اینکه حمل این بار به شکل ترکیبی صورت خواهد گرفت،گفت: در این زمینه باید مجری قیمت را اعلام کند و برای احداث خطوط آنتنی با شرکت مورد نظر به نتیجه برسیم.
ولدی گفت: اداره کل راه آهن فارس برنامه‌های متعددی برای شناسایی بارهای استان در دست اجرا دارد که با شناسایی بارهای ریل پسند، رایزنی‌های متعددی با صاحبان بار انجام داده‌ایم که از جمله موارد مورد مذاکره، حمل خاک نسوز با ریل است.
مدیرکل راه آهن فارس ادامه داد: سالانه حدود یک و نیم میلیون تن از این مواد بین شهرهای آباده، میبد و اردکان و یزد درحال جابه جایی است و در تلاش هستیم برای اولین بار بتوانیم این بارها را از طریق ریل جابه جا کنیم.
وی با بیان اینکه حمل سالانه بالغ بر دو میلیون تن بار پتروشیمی‌از شیراز به بندرعباس نیز در دستور کار راه‌آهن فارس قرار دارد، گفت: امیدواریم تا پایان امسال صد هزار تن از بار این پتروشیمی‌‌از طریق ریل حمل شود.
ولدی افزود: اگر واگن‌های لازم از کشور ترکمنستان به ایران منتقل شود می‌توانیم بار پتروشیمی‌را به آسیای میانه نیز ارسال کنیم.
مدیرکل راه آهن فارس بیان کرد: با احداث سیلوی گندم در ایستگاه راه‌آهن سیوند، قادر خواهیم بود حدود 250 هزار تن گندم از سیوند به مقاصد یزد و سیستان و بلوچستان و هشتگرد اصفهان منتقل کنیم و در سال جاری تاکنون قریب 25 هزار تن گندم را جابه جا کرده‌ایم و امیدواریم امسال حداقل معادل سال گذشته جا به جایی گندم داشته باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی