[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

آیت‌الله دژکام: ارتباطات جهان اسلام باید تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: نماینده باید زمینه را فراهم و به برکت امام حسین (ع) ارتباطات جهان اسلام قوی شود، چراکه اگر این ارتباطات قوی شود دشمن نمی‌تواند با یک موضوعات سیاسی بین دو کشور تفرقه ایجاد کند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در آئین تجلیل از موکب‌داران پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی استان فارس با تأکید بر اینکه باید از تمام کسانی که با جان و دل و عاشقانه به زائران آقا اباعبدالله (ع)  خدمت کردند تقدیر و تشکر شود، خاطرنشان کرد: اینها بی‌سر و صدا کار کردند و باعث شدند روح حسینی که در ملت دمیده شده تقویت شود. 
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به برپایی دو موکب در شیراز توسط شهرداری، اظهار کرد: این حرکت ارزنده نیز باید تقویت شود و برای استقبال از زائران غیرایرانی از جمله زائران کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش و غیره که برای رسیدن به عراق باید از کشور ما و از فارس عبور کنند نیز برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری انجام شود. 
وی با بیان اینکه امسال بنا به گزارش سازمان حج و زیارت 79 هزار نفر از استان فارس در پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی شرکت کردند، عنوان کرد: با وجود تبلیغات منفی و گسترده که به دلیل افزایش نرخ دلار تعداد زائران کمتر از سال‌های گذشته است اما تعداد زائران فارس تقریباً دو برابر تعداد سال گذشته بود و این تو دهانی محکمی‌بود که به دشمنان اسلام زده شد. 
امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه باید زمینه ورود گردشگران شیعه عراقی و سایر گردشگران به سومین حرم اهل بیت  (ع)  فراهم شود، خاطرنشان کرد: شیراز این ظرفیت را دارد که سالانه پذیرای صدها هزار گردشگر مذهبی باشد و کسانی که از فارس و شیراز برای زیارت عتبات عالیات می‌روند می‌توانند هر سال تعدادی از شیعیان را برای زیارت فرزند موسی‌بن جعفر (ع)  به شیراز دعوت کنند.
آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه تحمل کم و توقع زیاد از ویژگی‌های گردشگر غیرمذهبی است، بیان کرد: اگر گردشگر با هدف زیارت به سفر برود سختی‌ها را بیشتر تحمل می‌کند و همانطور که می‌بینید بسیاری از زائران پیاده‌روی اربعین حسینی جز از زیبایی‌های سفر نمی‌گویند و معتقدند هرچه سختی سفر بیشتر باشد ثواب زیارت هم بیشتر است. 
امام‌جمعه شیراز خطاب به معاون گردشگر و امور زائرین استانداری فارس گفت: این معاونت باید از این ویژگی گردشگران مذهبی استفاده بهینه کند و روی این موارد به عنوان نقطه قوت کار شود زیرا فرصت مناسبی است که ظرفیت‌های فارس در کنار ویژگی‌های گردشگران مذهبی به افزایش حضور و اقامت مسافران و تقویت گردشگری مذهبی سومین حرم اهل بیت (ع)  منجر شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی